CİLT BAKIMINA SON DOKUNUŞ: YÜZ SAUNASI

Cilt bakımı için buhar cihazları…

Güzellik salonlarındaki bakımları pandemi sebebiyle evde yapmaya başlamıştık… Bu nedenle cilt bakımı teknolojileri de pratik ve kolay kullanımlı bir şekilde evlere taşındı. Eğer daha önce bir cilt bakım merkezini ziyaret ettiyseniz, bakım sonrası yüzünüzde uygulanan buhar size yabancı gelmeyecektir. Gözenekleri açan ve cilt bakım ürünlerinin daha etkili olmasını sağlayan buhar cihazları, cilt bakım rutinlerinin en yeni üyesi diyebiliriz. ‘Yüz saunası’ olarak adlandırılan bu teknik, cilt tonunuzu eşitlerken daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlıyor. 

Yüz için buhar cihazlarının en belirgin avantajlarından biri cildinizdeki kan dolaşımını hızlandırarak cildinizin termal derecesini artırması. Cildinizin ısısını artırarak oksijen akımını daha verimli hale getiren buhar, cilt hücrelerinin yeni vitaminler ve mineraller ile daha hızlı beslenmesini sağlıyor. Cildinizi temizledikten ve buhar uygulaması yaptıktan sonra serum ve nemlendirici ile yüz saunasının etkisini arttırabilirsiniz. 

En temel şekilde anlatmak gerekirse, buhar cildinizin ısısını artırıyor ve bu da gözeneklerdeki tıkanıklığın ısınarak buharlaşmasını sağlıyor. Genelde gözeneklerinizi tıkayan kir ve sebumu gidermek biraz uğraş gerektiriyor ancak ısı ile gözenekleri tıkayan maddeler eriyip daha kolay gideriliyor. Cildinizin nemli ve buharlı olmasını sağlayarak tıkanık gözenekleri derinlemesine temizleyen bu cihazlar banyonuzda bir spa deneyimi yaşamanızı sağlıyor. 

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz yüz buhar cihazlarını inceleyebilirsiniz...