DOĞAL GÜZELLİK İÇİN HİNDİSTAN CEVİZİ

Bazı güzellik sırları var ki, hem ulaşması kolay hem de etkili sonuçlar veriyor!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 29 Ocak 2015
DOĞAL GÜZELLİK İÇİN HİNDİSTAN CEVİZİ
Güzellik alanındaki trendleri, yaptıkları uzun araştırmaların sonucunda kozmetik markaları dikte ediyor bize çoğu zaman ama bazı trendler var ki onlar, farklı kişilerce denendikten sonra 'fısıltıyla' yayılıyor ve en az ilki kadar da etkili sonuçlar veriyor... İşte Hindistan Cevizi Yağı da son dönemde sıkça duymaya başladığımız bir 'güzellik formülü' olarak çıktı karşımıza. Biz de bundan yola çıkarak, bu ilginç meyvenin nelere iyi gelebileceğini araştırdık... 

1) Hindistan cevizi yağı, doğal bir nemlendirici. Tüm vücudunuza ve yüzünüze uygulanabilirsiniz. Cilt için nasıl bir fayda sağladığına gelince... İçerdiği doymuş yağlar nedeniyle hem cildi yumuşatıyor hem de nemi hapsediyor. Ayrıca üç farklı yağ asidi içerdiğinden kuvvetli bir antibiyotik ve dezenfektan etkisi var. E Vitamini içerdiğinden cildin sağlıklı bir biçimde parlamasını ve canlanmasını sağlıyor. İçindeki proteinlerse hem dokuları hem hücreleri tedavi ediyor. 


2) Bir ilaç gibi düşünüp günde iki kaşık içtiğinizde metabolizmayı hızlandırıyor ve böylece kilo vermenizi kolaylaştırıyor.


3) Bir parça karbonatla karıştırıp dişlerinizi fırçaladığınızda oldukça göz alıcı bir parlaklık sağlıyor.


4) Saça nem, parlaklık ve yumuşaklık kazandırarak daha canlı görünmesini sağlıyor. Günlük kullandığınız şampuanınızın içine birkaç damla ekleyerek bile bakımınızı tamamlayabilirsiniz.


5) Dudaklarda ise, 20°C altındaki ısılarda katılaştığı için  doğal bir dudak kremi ve parlatıcıya dönüşüyor.

Kozmetik sektörünün de çok tercih ettiği hindistan cevizi yağı ünlü markaların da faydalandığı temel ürünlerden bir tanesi. 

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.