DOĞAL VE BELİRGİN KİRPİKLER İÇİN YENİ GÜZELLİK HİLESİ

TikTok’ta viral olan vazelin taktiği!

Buse Saray BUSE SARAY 18 Ekim 2022
DOĞAL VE BELİRGİN KİRPİKLER İÇİN YENİ GÜZELLİK HİLESİ Instagram

Fotoğraf: Kaia Gerber / @ash_kholm



Maskara sürmeden belirgin kirpiklere sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz? TikTok sayesinde viral olan güzellik hilesine göre, bunun için ihtiyacınız olan şey vazelin..

TikTok kullanıcısı @brighattas, kirpikleri doğal şekilde kıvırma hilesini ilk deneyenlerden biriydi. Şimdiye kadar 3,9 milyon görüntülenen bir videoda Bri, kirpiklerine biraz vazelin sürüyor ve kirpik kıvırıcısını 10 saniye boyunca nazikçe sıkıştırıyor. Kıvırıcıyı çektiğinde düz kirpikleri, kıvrık ve belirgin hale dönüşüyor. Profesyonel bir kirpik lifting yaptırmış gibi daha belirgin, hacimli ve daha koyu görünüyorlar.  Bri, takipçilerine "Kirpiklerinizi kıvırmak için vazelin kullanmıyorsanız, kendinize bir kötülük yapıyorsunuz" diyor. "Şu anda sıfır maskaram var."

@brighattas #lashhack ♬ good 4 u - Olivia Rodrigo


Bri'nin videosu viral hale geldiğinden beri, sayısız TikToker doğal olarak çoğunluğa katıldı. Bazıları aynı sonuçları elde etmek için TikTok hilesinde ürünleri kullanmanın farklı yollarını denedi. @beauty.with.cait, kirpiklerinde büyük bir fark olduğunu söyleyip ve sekiz saatlik bir iş gününde hayatta kaldıklarını iddia ederken; TikToker @aayoub__'nin öncesi ve sonrası videosu ise 3,2 milyon izlenmeye ulaştı.

@boxycharm kullanıcısı, maskaradan önce bir astar olarak vazelin kullanarak hileyi denedi. Önce parmak ucunu kullanarak vazelini kirpiklerine sürdü. Ardından, ince bir rimel tabakası uygulamadan önce kirpik kıvırıcısıyla onları kıvırdı.

Deneyenlere göre, bu hile kirpiklerin daha koyu, kıvrık ve dolgun görünmesini sağlıyor ve etkisi saatlerce sürüyor.

Vazelin hilesinin püf noktası çok basit! Kirpik kıvırıcınıza ya da kirpiklerinize vazelin sürün, kirpiklerinizi kıvırın ve kıvırıcıyı sabit tutarken kirpiklerinizi yukarı doğru taramak için temiz bir fırça kullanın. TikTok'a göre vazelin, kirpiklerinizi tipik bir maskara uygulamasından çok daha uzun süre kıvrık tutmaya yardımcı olacak. (Ayrıca maskaradan farklı olarak, makyajınızı çıkarırken vazelini çıkarmak daha kolay olacak.)




SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.