DOJA CAT, RENKLİ DÜNYASINI KOZMETİK SEKTÖRÜNE TAŞIDI

Ünlü rapçi Doja Cat, kendi ütopyasından ilham alan bir makyaj koleksiyonu çıkardı.

Son zamanlarda herkesin severek dinlediği ve yeni albümü Planet Her ile dünyayı etkisi altına alan ünlü rapçi Doja Cat, BH Cosmetics ile işbirliği yaparak bir makyaj koleksiyonu çıkardığını duyurdu.

Doja Cat, üçüncü stüdyo albümü “Planet Her” için ilhamını Natalie Portman’ın başrolünü üstlendiği “Annihilation (Yok Oluş)” filminden aldığını belirtmişti. Yeni makyaj koleksiyonunun yaratılışında ise “Planet Her” albümü ve müziğinden ilham aldığını söylüyor. Bağlantılı olarak, doğanın ilahi enerjisi ve tüm prizmatik unsurları da koleksiyonun ilham kaynağı olmuş.Yıllardır eyeliner’a hatta cat-eye görünüşüne ilgi duyan Doja, yeni çıkardığı koleksiyonunda da eyeliner’ı unutmamış gibi görünüyor. Doja, lise yıllarında yaptığı devasa cat-eye makyajıyla arkadaşlarının sık sık eleştirileri altında kaldığını ve ona Amy Winehouse adını taktıklarını söylüyor. Yıllarca cat-eye eyeliner makyajı üzerine çalışıp, artık mükemmel bir iş çıkardığını da dile getiriyor. Aynı zamanda, küçükken annesini makyaj yaparken izleyerek ve sık sık annesinin makyaj malzemelerini çalarak makyaj yapmayı öğrendiğini açıklıyor.


Koleksiyonda, eyeliner dışında rengârenk far paleti, çeşitli renklerde rujlar, aydınlatıcı, maskara, ayna ve makyaj fırçaları da bulunuyor. Doja, far paletinde doğadaki tüm renkleri buluşturmayı istediğini söylüyor. Ayrıca bu makyaj koleksiyonunu, kendi makyaj rutini için değil; hayranlarının ihtiyaç duyduğu ürünleri ve kendi olmazsa olmazlarını yaratmaları için oluşturduğunu da ekliyor.