Dudak Maestro'su

Seksi, sofistike, duygusal veya dramatik...

Estée Lauder'in kreatif makyaj direktörü olarak görev yapan dünyaca ünlü makyaj sanatçısı Tom Pecheux'yla Pure Color Lip Gloss'ları konuştuk.

ELLE: Yeni Pure Color Lip Gloss koleksiyonunu tanımlar mısınız?
TOM
PECHEUX: Bu gloss'larla ilgili en sevdiğim şey, rengi yaratabiliyor olmanız.

Çok fonksiyonlular. Çok transparan bir görünüm yaratabileceğiniz gibi, daha yoğun bir efekt için üst üste de uygulayabiliyorsunuz. ELLE: Renk skalasını tanımlayabilir misiniz?
T.P.:
Bence gloss'la, dünyanın her yerindeki kadınların ihtiyaçlarına cevap verebilecek, çok etkileyici bir renk paleti oluşturduk. Farklı bitişlere sahip olması da buna yardımcı oluyor. Işıltılı ve parıltılı da olmak üzere, mattan ekstra parlağa kadar gidiyorlar.
ELLE: Pure Color Lip Gloss koleksiyonundan altı favori gloss seçtiniz. Neden özellikle bunlar ?
T.P.:
Benim için gerçek dünyayla moda arasında bir uçurum var. Modada biz genç kızları kullanır ve daha olgun görünmelerini sağlarız. Ama gerçek dünyada, siz daha yaşlısınızdır ama genç görünmek istersiniz. Bence daha mat gloss'lar kullandığınızda olduğunuzdan daha olgun ve pek çok kadının sevdiği, daha ışıltılı renkleri kullandığınızda da daha genç ve güzel görünürsünüz. Bu altı renk romantik, çekici ve olgun bir görünüm için Nude Rose'la başlayıp Red Tango'yla bitiyor.
En çok sevdiğim ve işimde her gün kullanacağım renkleri seçtim. Ayrıca bu renklerin en moda renkler olacağına ve onları kendine güvenle taşıyabilecek her kadına çok yakışacaklarına inanıyorum. Moda şovlarında çalışırken bazen dünyanın her yerinden gelmiş elliye yakın modelle çalışıyorum. Bunların arasında kızıl saçlılar, koyu saçlılar, Asya tenliler, koyu tenliler var ve hepsi güzel görünmek zorundalar; aynı olmasalar bile yüzlerine aynı paletler adapte edilmiş olmalı. Yani ben değişik insanlarla çalışırken renkleri bu şekilde görüyorum.
ELLE: Peki bu renkleri nasıl seçtiniz?
T.P.:
Gözleri ön plana çıkarmak istediğiniz her zaman kullanabileceğiniz Perfect Nude adında doğal bir rengimiz var. Daha sıcak bir renk olan Nude Rose dudaklara tatlı bir renk veriyor. Diğer dördü daha çok moda aksesuarı gibi. Moda yönlendirmelerinize ve giydiklerinize göre bunlardan herhangi birini seçebilirsiniz.
ELLE: Değişik cilt tonlarında en iyi kullanılan renkler nelerdir?
T.P.:
Ben kadınların cilt tonunu düşünmeden hangi rengi kullanmayı seviyorlarsa ve kullanırken rahat ediyorlarsa onu kullanmaları gerektiğine inanıyorum. Bir gloss, ruj kadar ağır değildir; o yüzden kuralları yoktur. İstediğinizi kullanabilirsiniz. .