DUDAKLARDA 90'LAR ETKİSİ

90'ların rujları geri geldi: kahverengiler, nude'lar ve frosted'lar...

90'lardan aşina olduğumuz, dönemin moda ikonlarının favorisi haline gelen rujları hatırlar mısınız? İşte, özlediğiniz bu ‘görünmez' rujlar geri geldi.

Dudakları buz gibi soğuk ve sert gösteren 90'lar tarzının bu yılki öncüsü Tom Ford oldu. Tom Ford Beauty serisinde yer alan 90'ların ruhunu taşıyan rujlar arasında özelikle altın rengi olanlar, son günlerde yoğun ilgi görüyor.

Küçük bir öneri: Bu tarz bir ruju size yakıştığından emin olmadan satın almak istemiyorsanız, evdeki açık renk bir rujunuzun üzerine simli göz farı uygulayarak, yakışıp yakışmadığını test edebilirsiniz. Bunun yanı sıra 90'lardan gelen tek trend parlak dudaklar değil. 90'ların en sevilen oyuncularının çoğunun tercih ettiği ve dönemin favori ruj seçimlerinden rengi kahverengi ve ten rengi de geri geldi!

Kylie Jenner'dan, Jourdan Dunn'a modern zamanların stil ikonlarının severek kullanmaya başladığı bu iddialı rengi seçerken kahverenginin tonunun teninizden maksimum 4 ton daha koyu olması gerekiyor. Bunun nedeniyse son derece iddialı görünen bu rengin fazla koyu tercih edildiğinde yüzünüzü soluk göstermesi. Porselen beyazı ten renginde olanların da bu rengi kullanırken çekinmesine hiç gerek yok.

Küçük bir öneri: Ünlü makyöz Sir John çok açık tenlilerin kahverengi ruju pembeyle karıştırarak kullanmalarının istenilen sıcak görünümü vereceğini söylüyor.

Bu sezon yerini sağlamlaştıran diğer klasik renkse ten rengi. Cildin rengine bağlı olarak herkeste değişiklik gösteren bu renk koyu göz makyajı uygulandığında ya da makyaj yapmaya üşendiğiniz zamanlarda daha zarif bir görünüm kazanmanıza yardımcı oluyor.

Etİketler