Dumanlı gözler

Alexa Chung'ın ödül töreni makyajı

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 30 Kasım 2012
Dumanlı gözler
Alexa Chung, British Fashion Awards gecesinde aldığı İngiliz Stili ödülüyle stil ikonluğunu tescilledi. Chung, ödülünün yanında dumanlı gözleri ve duru cildiyle de törenin ilgi odağı oldu. Stil ikonunun makyajının arkasındaki isim olan Florrie White, kullandığı ürün ve teknikleri ELLE UK'le paylaştı.

White, Chung'ın cildini Decleor Life Radiance nemlendiriciyle makyaja hazırladıktan sonra parlaklık vermesi için yanak, şakak ve burun bölgesine Givenchy'den Acti Mine makyaj bazının Acti Mango tonunu uygulamış. Chanel'in Perfection Lumiere likit fondöteniyle cilt tonunu dengeledikten sonra, göz altlarındaki koyuluğu Bobbi Brown Tinted Eye Brightener'la yok etmiş.

Görünümün odak noktasındaki dumanlı gözler içinse, göz kapaklarına baz olarak Stila'nın ışıltılı bir ten rengi olan Kitten toz farını uygulamış. Bakışlara aydınlık vermesi için aynı farı, gözlerin iç köşelerine de dağıtmış. Elizabeth Arden'ın Smoky Eyes Eye Powder göz kaleminin Smoky Black tonunu hem üst, hem de alt kirpik çizgisine uygulamış. Üst kirpik dibindeki çizgiyi dağıtmadan bırakırken, alt çizgiyi bakışları yumuşatmak için dağıtmayı tercih etmiş.

White, daha sonra Chung'ın göz kapaklarına Chantecaille'dan Meteorite gri toz far uygulamış ve göz kenarında kuyruk oluşturacak şekilde dağıtmış. Kirpikleri kıvırdıktan sonra uyguladığı rimelse Lancome Hypnose Doll Eyes.

Bobbi Brown'ın Pot Rouge krem allığının Calypso Coral tonu, yanaklardan şakaklara doğru dağıtarak uygulanmış ve Smashbox'ın Halo Highlighting Wand aydınlatıcısıyla ışıltı katılmış. Chung'ın rujuysa MAC'in yumuşak bir şeftali tonu olan Ravishing.

Chung'ın makyajında kullanılan ürünler ve fiyatları için galeriye göz atabilirsiniz.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.