Ebedi Lüks

Cilt bakım kremlerindeki teknoloji sürekli yenileniyor ve değişiyor.

1946 yılında, Bayan Estée Lauder sarsılmaz bir fikri baz alarak yepyeni bir şirket kurdu: “Her kadın güzel olabilir!” Kısa zaman sonra da çok özel bir krem olan “güzelliğin altın madeni”ni ayrıcalıklı müşterilerine sundu.

Her ne kadar Bayan Lauder bu serisine Re-Nutriv dese de, siz ona “sıra dışı mükemmellik” de diyebilirsiniz.

Gelelim kremin hikayesine... Bayan Estée Lauder, Re-Nutriv'i “Gold Serisi” olarak kendisi için tasarlamış. Bu serinin büyüleyici etkilerini, öncelikle kendi cildinde test eden Bayan Estée Lauder, daha sonra ürününü piyasaya sunmuş. 1950'li yıllarda ürünün 110 dolar olduğunu düşünecek olursak, o dönem için epey radikal bir karar aldığını söyleyebiliriz. Bayan Lauder, Re-Nutriv serisini ilk piyasaya sürdüğünde fiyatının çok pahalı olduğu eleştirileriyle karşılaşmış ve bu sebeple bir basın toplantısı düzenlemiş. Toplantıda kendisine sorulan “Ürününüz neden bu kadar pahalı?” sorusuna gayet net cevap vermiş ve şunları söylemiş: “Kimi kremler nem veriyor, kimisi yaşlanmayı geciktiriyor, kimisi kırışıklıkları azaltıyor. Re-Nutriv serisindeyse ihtiyacınız olabilecek her şey tek bir kremde saklı.” Ardından gelen “Neden birkaç krem almaktansa aynı fiyata denk gelebilecek tek krem alınsın ki?” sorusuna verdiği karşılık da şöyle: “Picasso'ya diğer ressamlarla aynı boyayı, aynı tuvali kullanmasına rağmen resimlerinin neden bu kadar pahalı olduğunu sormuşlar. Onun cevabıysa şöyle olmuş: ‘Renklerin birbirine geçişini yapabilen nadir ressamlar vardır ve ben onların en iyisiyim; ama bundan da önemlisi benim resimlerime baktığınızda gördüğünüz, mükemmel sonuçtur.'” İşte Re-Nutriv serisini en iyi tanımlayan cümle de bu! Aynaya baktığınızda göreceğiniz sonuç! Re-Nutriv serisi, büyüleyici özelliğiyle sizi ciltle ilgili her konuda doyuma ulaştırabilecek tek ürün. SÜREKLİ GELİŞİM, EBEDİ LÜKS...
Re-Nutriv'in formülüne dahil olan her bir yeni ek, koleksiyonu dünyada bir cilt bakım ürününün ya da bir makyaj ürününün ulaşabileceği en üst düzey kaliteye ulaştırmış. Re-Nutriv sürekli olarak devam eden başarısını Bayan Estée Lauder tarafından oluşturulmuş üç temel ilkeye dayandırıyor: En mükemmel içeriğe sahip olmak, en gelişmiş bilim&teknoloji yöntemlerinden yararlanmak ve tüm duyuların eşsiz bir deneyim yaşamasını sağlamak. Re-Nutriv serisi, Estée Lauder ailesinin lüks sınıfını oluşturuyor. Ürünlerin içinde 74 adet mineral kullanılıyor. Dünya üzerinde bilinen mineral sayısının 100 civarında olduğu düşünülürse, Re-Nutriv serisinin ne kadar değerli olduğu daha iyi anlaşılabilir. RE-Nutriv kremi için Estée Lauder uzmanları NASA'yla ortak çalışmışlar. .