ELVEDA SİYAH NOKTALAR!

Tıkanmış gözenekleri temizleyen cilt bakım ürünleri…

Yeni bir cilt bakım ürününe yatırım yapmak için daha iyi bir zaman olamaz! Evde geçirdiğimiz şu günlerde kil veya aktif kömür maskeleri ile keyifli ve rahatlatıcı bir vakit geçirip, güzellik ritüelimizin adımlarını artırabiliriz. Eğer gözeneklerinizin tıkalı olduğunu hissediyorsanız, siyah nokta oluşumunun arttığını da fark etmişsinizdir. Genelde fazla yağlı ciltlerde gözeneklerin tıkanması ile oluşan siyah noktalar için doğru bir cilt bakım ürünü ile sorumu ortadan kaldırabilirsiniz. Peeling ürünlerinin tercih edildiği siyah nokta probleminde, gözenekleri tıkayan ölü cilt hücreleri ve ekstra yağ temizlenebiliyor. İçerikleri ile hem mevcut hem de ileride oluşabilecek siyah noktaları hedefleyen cilt bakım ürünleri ile kısa dönemli değil uzun dönemli çözümlere hazır olun!

Siyah nokta probleminde salisilik ve glikolik asit içerikli ürünler tercih ederek cildinizi ölü hücrelerden ve folikülleri tıkayan fazla yapan arındırabilirsiniz. Buna ek olarak aktif kömür ve kil maskeleri çevresel etkilerden oluşan tıkanıkları gidermek için ideal! 

Can sıkıntısından yüzünüzdeki siyah noktaları elinizle sıkmak isteyebilirsiniz ama bu kesinlikle önerilmiyor! Parmak uçlarınızda bulunan yağ ve kir, yüzünüzde daha çok siyah nokta ve akne oluşumuna sebep olabilir. Bunun yanı sıra yanlış bir basınç cildinize zarar vererek leke oluşumuna da neden olabiliyor. Hepimizin sabırlı olmayı öğrendiği bu süreçte, gözenekleriniz ve siyah noktalarınız konusunda da sabırlı olmayı deneyebilirsiniz. Cildinizin derin bir nefes alması için fotogaleride siyah nokta giderici ve önleyici bakım ürünlerini inceleyin…