EN İYİ 8 MİNERAL FONDÖTEN

Her şey doğallığa dönerken makyaj ürünleri bundan mahrum kalamazdı.

Kübra Haniç KÜBRA HANİÇ 06 Ekim 2017
EN İYİ 8 MİNERAL FONDÖTEN

Mineral makyaj malzemesi gelince aklınıza etkisiz ve sağlıklı bir şeyler geliyorsa ilk sıfatı aklınızdan silmelisiniz. Çünkü bu ürünler sağlıklılar evet ama aynı zamanda ciltteki kusurları mükemmelce kapatıyor, cilde nefes aldırıyor, ağırlık yapmıyor, güneşin zararlı etkilerinden koruyor, gün boyu kalıcı olabiliyor. Tüm bunlara ek olarak da eğer tamamı mineral olan ürünlerden seçerseniz içeriğinde cilde rahatsızlık verecek maddeler de barındırmıyor.

Aslına bakarsanız mineral makyaj ürünleri çok uzun süredir piyasada var. (Ve hatta 'biraz' daha geriye gidersen antik çağlarda yapılan makyajları bile elde edebiliriz) Ama daha çok hassas ve alerjik yapıya sahip ciltler tarafından tercih ediliyordu. Mineral makyaj ürünlerinin de en az diğerleri kadar başarılı sonuç verdiği, buna ek olarak da cilde çok daha dost olduğu görülünce, makyaj çantalarında, alıştığımız kozmetikler kadar yer almaya başladılar. Aralarında en çok tercih edilen de makyajın temeli olan mineral fondötenler.

Tamamı mineral içerikle oluşturulan mineral fondötenler yetkili eczanelerde bulunabiliyor. Kozmetik mağazalarının raflarına da biraz daha dikkatle bakarsanız içeriğinde mineral olan ve çok fazla beğeneni olan ürünler bulabilirsiniz. Makyajınızda doğallığa dönüp cildinize bir iyilik daha yapmak isterseniz 2017'nin en beğenilen hem tamamı mineral hem de mineral eklentili fondötenlerini foto galeride bulabilirsiniz.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.