ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

FRANSA'NIN 1 NUMARALI YAŞLANMA KARŞITI SERİSİ: CAUDALIE RESVERATROL-LIFT

Caudalie’nin kültleşen serisi Resveratrol-Lift bu yıl da Fransa’nın 1 numaralı yaşlanma karşıtı serisi oldu.

Caudalie’nin kültleşen serisi Resveratrol-Lift bu yıl da Fransa’nın 1 numaralı yaşlanma karşıtı serisi oldu. Caudalie’nin Harvard Tıp Fakültesi ile bu seride kullanılan özel bir patenti var. Vegan Kolajen Güçlendirici + Doğal Hiyalüronik Asit + Resveratrol içeren bu patent, cildin doğal kolajen üretimini 5 kat, hiyalüronik asit üretimini ise 2 kat artırıyor. Yani cildiniz hem daha genç hem de daha dolgun ve canlı gözüküyor. Bunun yanı sıra %100 geri dönüştürülebilir ambalajlar kullanılıyor ve tüm formüller %100 vegan.

En etkili kolajen ne mi? Cildin ürettiği. Bu yüzden daha fazla üretmesini sağla!

Resveratrol—Lift : 1 numaralı yaşlanma karşıtı seri
Vegan kolajen içeren yeni patent daha da etkili.

40’lı yaşlara yaklaştıkça vücudumuzun kolajen ve hiyalüronik asit üretimi büyük ölçüde azalır. Peki ya sonuç? Cildimizin sıkılığını 40% oranında yitirmesi ve kırışıklıklarımızın daha da belirgin hale gelmesi.

Her zaman en etkili ve doğal çözümlerin arayışında olan Mathilde Thomas, Harvard Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. David Sinclair ile iş birliğine devam ediyor. Time dergisi tarafından “uzun yaşam gurusu” olarak adlandırılan David Sinclair, yaşlanma belirtileriyle mücadelede dünyanın önde gelen uzmanlarından birisi.

Kozmetik ürünlerinde genellikle hayvansal türevli kolajen kullanılırken Caudalie cilde ve doğaya saygılı yaklaşımıyla formüllerinde vegan kolajene yer veriyor.


Kırışıklık için mucize yok ama patent var!
Caudalie ve Harvard Üniversitesi birlikte Resveratrol + hiyalüronik asit patentinin doğal kolajen üretiminde retinolden iki kat daha etkili olduğunu keşfetti. Bu keşfi yenilikçi birleşim Resveratrol + hiyalüronik asit + vegan kolajeni birlikte test ederek bir adım öteye taşıdılar. Yeni bir patenti bu şekilde birlikte aldılar (FR1555116).

VEGAN KOLAJEN GÜÇLENDİRİCİ
Kolajen üretimini arttırır ve cildin tüm katmanlarına etki ederek cildi sıkılaştırır.
Kökeni: Burkina Faso’da Afrika maun ağacının kabuğundan doğaya saygılı bir şekilde elde edilmiştir.

DOĞAL HİYALÜRONİK ASİT
Cildi dolgunlaştırır.
Kökeni: Biyoteknoloji yöntemiyle mısır şurubundan elde edilmiştir.

RESVERATROL
Cildin gençlik protein aktivitesini tetikleyerek cildi gençleştirir.
Kökeni: Fransa’da yetişen asma sapları.

Sonuçlar çok etkileyici:
Yeni bir patent doğdu. Daha sıkı, daha dolgun ve gözle görünür oranda daha genç bir cilt için cildin doğal kolajen üretimini 5 kat, hiyalüronik asit üretimi 2 kat arttırıyor.


Sıkılaştırıcı ve Yaşlanma Karşıtı Gündüz Bakım Kremi (Firming Cashmere Cream) duyulara hitap eden ve ikinci cilt etkisi sunan dokusuyla cildinizi yumuşatıyor, rahatlatıyor ve yağlı bir his bırakmıyor. Kaşmir hissinde dokusuyla cildi yaşlanma belirtilerine karşı doğal olarak koruyor.

Caudalie’in yeni patentii Resveratrol-Lift serisindeki tüm ürünlerin içeriğinde mevcut. Ayrıca serinin tamamının tasarımını FSC sertifikalı kağıt kutular da dahil olmak üzere sıfır atık oluşturacak ve %100 geri dönüştürülebilir(5) olacak şekilde (2019’da bu oran %40’tı) yenilediler. Bu sayede karbon ayak izini %40 oranında azaltmış oldular.