Frozen Face Pro Max Hakkında Merak Edilenler

Güzellik Uzmanı Merve Akkaya, iğnesiz mezoterapi uygulaması olan Frozen Face Pro Max’i tüm ayrıntılarıyla anlatıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 07 Eylül 2023

Son zamanların en çok konuşulan ve tercih edilen iğnesiz mezoterapi uygulaması Frozen Face Pro Max, cildi sıkılaştırıyor, nemlendiriyor ve lekeleri azaltıyor. Daha genç bir cilt için tercih edilen bu uygulama hakkında her şeyi, pek çok ünlünün tercih ettiği Merve Akkaya Güzellik ve Estetik Merkezi'nin Kurucusu ve Güzellik Uzmanı Merve Akkaya’dan dinledik.
Öncelikle bize kendinizden bahseder misiniz?
Merhaba, ben Güzellik Uzmanı Merve Akkaya. Mesleğimde 20. yılımı doldurmuş bulunmaktayım. 8 yıldır Nişantaşı’nda kendi adımı taşıyan, sadece kadınlara hizmet veren bir güzellik merkezim bulunmakta. Eğitim hayatında ise tamamen çekirdekten yetiştim. Nişantaşı Rüştü Uzel Anadolu Meslek Lisesi'nin Cilt Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü'nün ardından, İstanbul Aydın Üniversitesi'nin Cilt Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü'nden mezun oldum. Cilt ve vücut bakımları üzerine "Merve Akkaya Güzellik ve Estetik" olarak, gerek yurt içi gerekse yurt dışında tüm yenilikleri takip ediyor ve uygulamalarımıza dahil ediyoruz. Düzenli olarak uzman estetisyenlerimizi bu alanlarda eğitimlerle destekliyoruz.

Her zaman yaptığım her işin en iyisini yapmaya çalıştım. Başarının birinci şartının bu olduğunu düşünüyorum. Uzmanlık alanım, cilt problemleri, bölgesel incelme, sıkılaşma, şekillenme ve selülit tedavisi. Kadınlara dayatılan güzellik normlarını reddererek, kalıpların dışında her kadının kendinin en iyi versiyonu olmasını hedefliyorum. Ve benim gözümde güzellik kavramı, içten dışa yayılan bir sentezdir. Ruhla başlar bedenimizle tamamlanır.Bu nedenle Merve Akkaya Güzellik Merkezi’nin mottosu; her kadını prensesler gibi hissettirmektir. Çünkü bütün kadınlar böyle hissetmeyi hakkeder!

Frozen Face Pro Max ya da diğer adıyla iğnesiz mezoterapi uygulaması nedir? Nasıl yapılır?

İğnesiz mezoterapi uygulaması olan Frozen Face Pro Max, güzellik alanında son zamanların en çok kullanılan yöntemlerinden biridir. Yeni teknolojisi, Ultrasound ve Elektroporasyon dalgalarıyla cilt için gerekli olan kişiye özel solüsyonun cilt altına geçirgenlik hızını %30 artırmaktadır. Aynı zamanda içerisinde kasları aktifleştiren uygulamaları bulunduğu gibi, cilde kullanılan özel ve yoğun içerikli serumların emilimini hızlandıran Led Terapisi bulunmaktadır. Bu sayede ciltte oluşan tüm yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırırken, cilt yüzeyinde bulunan lekelerin de maksimum etkiyle açılmasını sağlar. Buna bağlı olarak yapılan çalışmalarda Frozen Face Pro Max sisteminin iğneli mezoterapi yöntemine göre daha homojen bir ilaç uygulaması sağladığı için daha etkili sonuçlar verdiği görülmüştür.


"Her kadının, kendinin en iyi versiyonu olmasını hedefliyorum."


İğnesiz mezoterapi uygulamasının cilde etkisi tam olarak nedir?
Botoks ve dolgu alternatifi olarak tercih edilen Frozen Face Pro Max, yeni teknolojisi Ultrasound ve Elektroporasyon dalgalarıyla bağ dokuyu güçlendirir, mikro kanallar ile cildin altına gerekli olan solüsyonun infüze edilmesini sağlar. Cildi ilk seanstan itibaren diri tutar ve sağlıklı bir görünüme kavuşturur. Uygulama esnasında ve sonrasında sağladığı konfor ile en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

İşlemden hemen sonra ciltte çizgilerde açılma, sıkılaşma, nemlenme, parlama ve lekelerde açılma gözlemlenir. Seansların devamlılığında bu olumlu etkiler artarak kalıcı hale gelirUygulama süresi hakkında bilgi verir misiniz? Seans sayısı, seans aralıkları, tekrar uygulama zamanı vs…
Seans süresi yaklaşık 1.5 saat kadar sürmekte ve haftada bir kez 4 seans önerilmektedir.

İğnesiz mezoterapi ile ilgili en çok merak edilen soru; ağrı ya da acı olur mu?
Seanslar son derece konforlu ve keyifli geçmektedir. Frozen Face Pro Max işlem süresi boyunca ağrı ya da acı hissedilmemektedir.

Frozen Face Pro Max öncesinde ya da sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar var mı? Kimler bu uygulamayı tercih edebilir?
Uygulama, her mevsim ve her koşulda yapılabilmektedir. Botoks veya dolgu gibi işlemleri seansların bitiminde yapılmasını öneriyoruz.

Frozen Face Pro Max uygulamasını, 20 ‘li yaşlardan itibaren cildinde leke, çizgilenme, elastikiyet kaybı, solgunluk ve matlık gibi şikayetleri olan herkes tercih edebilir.Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.