Geleceğe Dönüş II

Geleceğe Dönüş II

25 Ekim günü P&G Dış İlişkiler Müdürü Dilhan Durak ve medya dünyasından arkadaşlarım Ceylan, Ceren, Gökçe ve Filiz'le havalimanında buluşup Atina'ya uçtuk.

Oraya gidişimizin sebebi; Braun, Pantene, Wella, Max Factor ve Olay gibi sevilen markaların kaynağı P&G'nin önümüzdeki üç yıl düzenli olarak yapmayı planladığı güzellik forumlarının ilkine katılmaktı.

Atina'dan umut verici haberlerle döndüğümü itiraf etmeliyim: Güzellik ve bakıma dair hiçbir şeyi dert etmemize gerek yok; P&G uzmanları bunu bizim adımıza düşünüyor, bununla ilgili araştırmalara dev yatırımlar yapıyor. Gelecekten haberler...
Atina'daki Güzellik Forumu'nda iki gün boyunca bunlar konuşuldu: Gelecekte lüks; gizli, ihtiyatlı bir şekilde hayatımızda var olacak. Daha doğrusu biz lüksü daha özel şeylerde bulacağız. Çok amaçlı bakım ve güzellik ürünleri buna harika bir örnek. P&G bu konuda öncü olmaya kararlı. İlginç bir tespit daha: Çok yakında kusurlarımızı saklamaya gerek duymayacağız; onlar en büyük artımız kabul edilecek. Son zamanlarda ayrık dişlerin modeller arasında arzu edilen bir özellik olması buna dair ufak bir ipucu.
Hep GÜZEL kalalım
Şu anda 40 yaşının altında olan herkesin 100 yıl ve çok daha uzun yaşaması mümkünmüş. Yani bilim dünyası bunun güçlü bir ihtimal olduğunu söylüyor. Bu, P&G için neden önemli? Çünkü P&G, çok uzun yaşayacaksak güzel ve bakımlı görünmek isteyeceğimizi biliyor. Üstelik ileride genç veya yaşlı olmak bizim tercihimize kalabilecekmiş. “Kim yaşlı olmayı seçer ki!” diye itiraz etmeyin. Moda dünyasındaki pek çok eski trende önce gülüp sonra arzuladığımız gibi, yaşlılık konusunda da nostaljik duygular yaşayabilecekmişiz..