GENÇ VE SAĞLIKLI CİLDİN SIRRI

GENÇ VE SAĞLIKLI CİLDİN SIRRI

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Ağustos 2014
GENÇ VE SAĞLIKLI CİLDİN SIRRI


Dr. Adam Geyer, dünyanın en önemli yayınlarında “en başarılı cilt bakım uzmanı” olarak anılıyor. Medikal ve kozmetik dermatoloji alanında uzmanlaşan Geyer'le Kiehl's'ın Powerful Strength Line Reducing Concentrate serisini konuştuk.

Yaşlanma izlerini silmek gerçekten mümkün mü? Olabilir mi?


Yaşlanma izleri birçok farklı nedene bağlı olarak ciltte kendini gösterir. Genetik miras, biyolojik saat gibi etkenler, biz önlem alsak da almasak da ciltte yaşlanmanın etkilerini göstermeye başlar. Buna karşın güneşe maruz kalma, kirlilik, stres gibi etkenler bizim daha çok müdahale edebildiğimiz, yaşlanmaya neden olan etkenlerdir. Bu anlamda yaşlanmanın izlerini silmenin; doğru içeriklerle doğru ürünleri, düzenli bir rutinde kullandığınızda mümkün olduğunu söyleyebilirim.

Sekiz haftalık kullanım sonunda farkı gördükten sonra başka bir ürüne geçsem; yani bu ürünü kür olarak kullansam sonuç nasıl olur?


Powerful Strength Line Reducing Concentrate, cilde düzenli olarak yüzde 10.5 saf C vitamini takviyesi yaparak sekiz haftada daha genç ve sağlıklı görünümlü bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. Tüm klinik araştırmalarımız gösteriyor ki C vitamini, cildin direncini artırmak ve yaşlanma izleriyle savaşmak için en güçlü içeriklerden biri. Bu nedenle benim tavsiyem, bu ürünü kesinlikle yalnızca bir kez değil; yıl boyu kullanmanız. Bu sayede cildiniz daima ihtiyacı olan C vitamini takviyesini alacak. Düzensiz iş yaşamı, stres, uyku sorunu, düzgün beslenememe gibi birçok sorun cildiniz üzerinde yaşlanma izlerini artırmak için çalışırken, güçlü bir antioksidan olan C vitamini takviyesiyle onun gücünü geri kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Başka bir ürünle beraber kullanınca etkide artış olabilir mi?


Cildinizdeki endişeye göre Powerful Strength Line Reducing Concentrate'in yanına farklı ürünler önerilebilir. En büyük endişeniz çizgi ve kırışıklıklarsa Double Strength Deep Wrinkle Filler'le onları anında doldurabilir, düzenli kullanımda çizgilerin görünümünü azaltabilirsiniz. Ayrıca her hastama tavsiye ettiğim Midnight Recovery Concentrate'le cildinizin gece onarılmasına destek olabilirsiniz. Gün içerisindeyse yaşlanmanın yüzde 90 nedeni olan güneş ışınlarına karşı SPF 50 korumalı bir güneş koruyucu, Powerful Strength Line Reducing Concentrate'le birlikte kesinlikle kullanmanız gereken, olmazsa olmaz bir ürün.~

Kullanım açısından belli bir yaş grubu mu söz konusu?Yaşlanmanın işaretleri herkeste farklı zamanlarda görülür. Bu nedenle önemli olan cildinizin biyolojik yaşından çok, var olan durumu ve sizin endişelerinizdir. Powerful Strength Line Reducing Concentrate çok güçlü bir yaşlanma karşıtı ürün olmasının yanında, her yaştan insanın ihtiyacı olan çok güçlü bir içeriğe sahip. Cilde sürekli yüzde 10.5 gibi yüksek bir konsantrasyonda C vitamini takviyesi yapmak, cilt dokusunun iyileşmesini, kolajen üretiminin artmasını ve gözeneklerin görünümünün azalmasını sağlar. Bu nedenle bu ürünün kullanımında belirli bir yaş grubundan bahsetmek doğru olmaz.

Bu özel formülü, daha doğrusu stabilize edilmiş C vitaminini başka ürünlerde de kullanmayı düşünüyor musunuz?


Kiehls'ın cilt bakımına yaklaşımı, her zaman sağlıklı bir cilt bariyeri kurmak üzerine inşa edilmiş. 2005 yılında formüle edilen Powerful Strength Line Reducing Concentrate gösterdi ki C vitamini, bilinen özelliklerinin yanında çok daha etkili bir içerik. Bu nedenle bu özel formülü, cilt lekelerinin görünümünü azaltmada kullanmak üzere Clearly Corrective Dark Spot Solution'ı formüle ederken de kullandık. Yakın zamanda cilt üzerindeki renk tonu farklılıklarını düzeltmek, cilt lekelerinin görünümünü azaltmak için formüle ettiğimiz çok güçlü bir üründe yine C vitaminini kullandığımızı göreceksiniz.

ESRA ÖZÜBEK

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.