GENÇ VE SAĞLIKLI CİLDİN SIRRI

GENÇ VE SAĞLIKLI CİLDİN SIRRIDr. Adam Geyer, dünyanın en önemli yayınlarında “en başarılı cilt bakım uzmanı” olarak anılıyor. Medikal ve kozmetik dermatoloji alanında uzmanlaşan Geyer'le Kiehl's'ın Powerful Strength Line Reducing Concentrate serisini konuştuk.

Yaşlanma izlerini silmek gerçekten mümkün mü? Olabilir mi?
Yaşlanma izleri birçok farklı nedene bağlı olarak ciltte kendini gösterir. Genetik miras, biyolojik saat gibi etkenler, biz önlem alsak da almasak da ciltte yaşlanmanın etkilerini göstermeye başlar. Buna karşın güneşe maruz kalma, kirlilik, stres gibi etkenler bizim daha çok müdahale edebildiğimiz, yaşlanmaya neden olan etkenlerdir. Bu anlamda yaşlanmanın izlerini silmenin; doğru içeriklerle doğru ürünleri, düzenli bir rutinde kullandığınızda mümkün olduğunu söyleyebilirim.

Sekiz haftalık kullanım sonunda farkı gördükten sonra başka bir ürüne geçsem; yani bu ürünü kür olarak kullansam sonuç nasıl olur?
Powerful Strength Line Reducing Concentrate, cilde düzenli olarak yüzde 10.5 saf C vitamini takviyesi yaparak sekiz haftada daha genç ve sağlıklı görünümlü bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. Tüm klinik araştırmalarımız gösteriyor ki C vitamini, cildin direncini artırmak ve yaşlanma izleriyle savaşmak için en güçlü içeriklerden biri. Bu nedenle benim tavsiyem, bu ürünü kesinlikle yalnızca bir kez değil; yıl boyu kullanmanız. Bu sayede cildiniz daima ihtiyacı olan C vitamini takviyesini alacak. Düzensiz iş yaşamı, stres, uyku sorunu, düzgün beslenememe gibi birçok sorun cildiniz üzerinde yaşlanma izlerini artırmak için çalışırken, güçlü bir antioksidan olan C vitamini takviyesiyle onun gücünü geri kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Başka bir ürünle beraber kullanınca etkide artış olabilir mi?
Cildinizdeki endişeye göre Powerful Strength Line Reducing Concentrate'in yanına farklı ürünler önerilebilir. En büyük endişeniz çizgi ve kırışıklıklarsa Double Strength Deep Wrinkle Filler'le onları anında doldurabilir, düzenli kullanımda çizgilerin görünümünü azaltabilirsiniz. Ayrıca her hastama tavsiye ettiğim Midnight Recovery Concentrate'le cildinizin gece onarılmasına destek olabilirsiniz. Gün içerisindeyse yaşlanmanın yüzde 90 nedeni olan güneş ışınlarına karşı SPF 50 korumalı bir güneş koruyucu, Powerful Strength Line Reducing Concentrate'le birlikte kesinlikle kullanmanız gereken, olmazsa olmaz bir ürün.