GÖĞÜSLER İÇİN YENİ TEKNİK

İtalyan doktorun geliştirdiği Zenith sistemi Hollywood'un yeni gözdesi.

Birçok kadın için aynı durum geçerli. Bazı ‘şeyler' olması gereken yerlerde durmamaya başladığında, onları tekrar eski yerlerine ‘konumlandırmaya' çalışıyoruz. İşte o zaman da devreye estetik ameliyatlar giriyor. Amerikan Estetik Plastik Ameliyat Birliği ASAPS'ın 2012 verilerine göre, Amerika'da 330.660 adet göğüs büyütme ameliyatı gerçekleşmiş durumda.

Ülkemizdeki verileri biz de merak ediyoruz. Ancak maalesef bu konuda bir istatistik olmadığı için kendi özel araştırmamızdan yola çıkarak, bizim görüş aldığımız kadınların yüzde 90'ının yaş aralığı fark etmeksizin göğüs şekillendirme ve büyütme ameliyatlarına sıcak baktığını söyleyebiliriz...

İşte İtalyan doktor Egidio Riggio'nun Zenith adını verdiği teknik burada devreye giriyor. Riggio'nun Milano'daki kliniğinde uzun ve tefferruatlı araştırmalar yaptıktan sonra geliştirdiği teknik, tamamen kişiye özel... Belli numaralara sahip silikonları devre dışı bırakan sistemde, hastanın göğüs kafesi, göğüs başlangıç noktası ve buna göre göğüsün büyüklüğü özel olarak hesaplanıyor. Meme ucu ve meme tepesi hastanın doğal dekoltesini ve dolayısıyla anatomisini bozmayacak biçimde konumlandırılıyor.

 Kullanılan implant yüksek dayanıklılıkta ve özel olarak üretilimiş, vücudun anatomik yapısına göre hazırlanmış silikondan oluşuyor. Ve kısmi olarak kas dokusu altına yerleşiyor. Hastalardan yüzde 90,8 oranında olumlu geri dönüş alan bu teknik içinse doktorun oldukça tecrübeli olması gerektiği verilen notlar arasında... Hollywood yıldızları arasında yaygınlaşmaya başlayan teknikle ilgili detaylı bilgi için: astica.mi.it/it/home

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.