GÖZ MAKYAJIMIZ YEŞİLLENDİ

Gözlerde elektrik etkisi!

Şimdilerde suni kürk kabanlarımız ve puffer montlarımızı kuşanmışken, yaz aylarının cesur ve renkli makyajını bir kenara bırakmaya hazırlanmış olabilirsiniz.

Ancak durun! Neon farlarınızı ve renkli eyelinerlarınızdan hemen vazgeçmeyin, ufukta yeni ve elektrik etkili bir makyaj trendi var! Yaz aylarının eğlenceli makyajını kış sezonuna taşıyan güzellik ve moda sektörü, yeşilin gücü ile karşımızda.

 Bu sezon New York Moda Haftası podyumlarında gördüğümüz yeşil göz makyajı Prabal Gurung ve Badgley Mischka gibi markaların modellerinde öne çıktı. Daha sonra ise Met Gala kırmızı halısında Emma Chamberlain ve Whitney Peake’in makyajında dikkat çeken yeşiller son olarak ise Versace İlkbahar Yaz 2022 podyumunda belirdi. Pat McGrath’in tasarladığı neon yeşilli eyeliner makyajı, Dua Lipa ile moda haftalarının favorileri arasına yerleşti. Millennial pembesinden sonra Z-jenerasyonunun rengi haline gelen yeşiller, sadece podyumlarda değil TikTok ve Instagram güzellik paylaşımları arasında da yer aldı. Dengeleyici bir renk olarak bilinen yeşiller, sadece süper havalı görünmüyor ama aynı zamanda yeniliği, büyümeyi ve doğayı temsil ediyor. Geçirdiğimiz zorlu bir senenin ardından hepimizin biraz yeşillere ihtiyacı var!Bireyselliğin ve kendini ifade etmenin en cesur renklerinden biri olan canlı yeşilleri neonlardan hakilere kadar birçok versiyonda görüyoruz. Koyu yeşiller ile mücevher tonlarına göz kırpılırken, simli lime yeşilleri ile kıyafetlerde öne çıkan renkleri deneyebilirsiniz. Göz kalemleri ve farlarda deneyebileceğiniz yeşiller kesinlikle Kış 2022 ve İlkbahar 2022’nin favorileri arasında. Eylül ve Ekim aylarında gerçekleşen İlkbahar Yaz 2022 koleksiyon gösterimleri ile şimdiden denenmeye başlanan yeşil göz makyajı, bu yılın en trend göz makyajı rengi oldu bile!.