GÜNEŞ SONRASI İÇİN 10 BAKIM ÜRÜNÜ

Güneş sonrası bakım ürünlerini neden kullanmalıyız?

Hepimizin aklına yaz denilince, güneşlenmek geliyor. Bronz bir ten elde etmek için bütün yaz çabalıyoruz; güneş kremi ve bronzlaştırıcımızı sürüp saatlerce güneşin altında kalıyoruz. Fakat güneşlenmenin sonrasında cilt sağlımıza dikkat etmeyi atlayabiliyoruz.

Yüksek koruma ile korunmaya çalışsak da güneşin UV ışınları, ciltte hasarlar bırakabiliyor. Bu hasarları ortadan kaldırmak için de güneşlenme sonrası bakım özel olarak geliştirilen bakım kremlerini kullanmak gerekiyor.

Bronzlaşmış cildinizin sağlıklı ve parlak olması için, yaz bakım rutininize güneş sonrası bakım kremlerini eklemeniz gerekiyor. Güneş sonrası bakım kremleri, onarma, serinletme, yatıştırma ve yaşlanma karşıtı özelliklere sahip oluyor.

Nemlendirici kullansak…
Nemlendirici bakım ürünleri, günlük bakımının önemli bir parçasıdır. Nemlendiriciler, cildin kuruluğunu giderir, nem dengesini korur, yaşlanma belirtilerini önler ve sağlıklı bir cilde sahip olmayı sağlar. Nemlendiriciler günlük bakım için vazgeçilmez olsa da, güneş sonrası için cilde yetersiz kalabilirler.

Güneşe maruz kalan cilt, normalden fazla neme ihtiyaç duyar. Hassaslaşan ciltte, yanma, kaşınma, kızarıklık gibi belirtiler görülebilir. Bu nedenle güneşlenirken bakıma önem verildiği kadar, sonrasında da bakıma devam edilmeli. Yanmış cildin onarılması ve yenilenmesi gerekir, bunun için de ciddi şekilde neme ihtiyacı olur. Tam da bu aşamada güneş sonrası bakım ürünleri kullanılması gerekiyor.

Güneş sonrası bakım ürünleri ne işe yarar?
Güneş sonrası bakım kremleri, adı üstünde tamemen güneşin ciltte bırakacağı zararları onarmaya yönelik üretilmişti. Cildin güneşlenme sırasında kaybettiği su ve nemi vermeyi amaçlar. Çünkü nemini kaybetmiş cilt kurur, çatlar, kırışır ve cansız görünür.

✦ Güneşte yanan cildin yoğun nem ihtiyacını karşılar.
✦ Vitamin ve mineraller dediğimiz antioksidan ile cildin kendini en hızlı şekilde onarmasını sağlar.
✦ Kaşıntı ve tahrişi engeller.
✦ Yanan cildi rahatlatır ve yatıştırır. Serinlik hissi vererek ferahlatır.
✦ Soyulmayı önleyerek, bronzluğun kalıcılık süresini uzatır.
✦ Bronz cildin parlak ve canlı olmasını sağlar.
✦ Ciltte güneşin yarattığı hassasiyeti giderir, cildin yenilenme sürecine hızlı destek olur.

GÜNEŞE KARŞI: 25 KORUYUCU KREM

Güneşin cildinizde yarattığı etkileri hafifletecek, güneş sonrası kremlerini listeledik. Seçmek size kalıyor…