GÜNEŞ TENİNDE: EN İYİ 15 BRONZLAŞTIRICI

Yazın bronz ışıltısını yakalayın!

Kapak Fotoğrafı: @juliesfi

Yaz geldiğinde herkesin bir amacı var; mükemmel bronzluğu yakalamak! Güneşin altında D vitamini dozunuzu almaya çalışırken, bronzlaştırıcılar sizi tatil havasına sokuyor ve parlak bronz bir cilt veriyor.

Bronzlaştırıcı yağlar, cildinizi beslerken ve korurken bir ışıltı elde etmenize yardımcı oluyor. Ayrıca güneş korumasından ödün vermeden ve cildinizi besleyerek bronzlaşabilirsiniz. Size bir ipucu verelim; güneş koruyucu sürerken hala renk değiştirmek mümkün... Bronzlaştırıcı yağı uygulamadan önce, bir kat güneş koruyucu uygulanması tavsiye edilir. Evet, bronzlaşmak biraz daha uzun sürebilir; ancak cildinizi kırışıklıklar ve koyu lekeler de dâhil olmak üzere güneşin zararlarından koruyor olacaksınız. Bronz bir parıltı, cildinizin olgunlaşmadan yaşlanmasına değmez. Güneş kremi kuruduktan sonra, bronzlaştırıcı yağ katmanınızı uygulayın. Ekstra bir güneş güvenliği katmanı için SPF'li bir bronzlaşma yağı tercih edin.

Bronzlaştırıcı yağı yüzünüze sürerken, önce avuçlarınızın içine koyun, birbirine sürtün ve ardından yüzünüze nazikçe (ve eşit bir şekilde) bastırarak ve ovalamadan önce uygulayın. Elleriniz ve boynunuz da dâhil olmak üzere cildinizin diğer hassas bölgelerini unutmayın. Artık güneş kremi ile birlikte bronzlaşma yağının nasıl uygulanacağını bildiğinize göre, en iyi seçenekleri incelemenin zamanı geldi.

İşte güneşte geçen bir günün ardından, mükemmel bronzluğu elde etmenize yardımcı olacak en iyi bronzlaştırıcılar…