GÜZELLİĞE K-BEAUTY UPDATE'İ

Kore, güzellik anlayışımızı tamamen değiştirdi!

Birçok güzellik trendi görüyoruz ancak son dönem neredeyse tüm ürünleri etkileyen bir trend var; k-Beauty.

Güney Kore’nin güzellik rutinleri bloggerların ve ünlülerin paylaştığı ürünler ile popülerleşti.

Artık normal olarak gördüğümüz birçok ürünü ve bakımı aslında K-Beauty trendlerine borçluyuz. Altmışlı yıllardan beri cilt bakım rutinlerinden vazgeçmeyen Kore, güzellik anlayışımızı tamamen değiştirdi. Farklı yıkama jelleri, tonikler, peeling ürünleri, nemlendiriciler, yüz yağları, maskeler ve göz kremleri… Tüm bu ürünler rutinin bir parçası!

Cilt bakımlarına önem veren Koreli kadınlar hassas ciltlere uygun ürünleri ve doğal içerikleri ile güzellik dünyasının dikkatini çekiyor. 

Cam gibi pürüzsüz ciltler için geliştirilen formüller artık birçok markanın kullandığı bir yöntem oldu. K-Beauty’nin yeşil çay özleri, su bazlı ürünleri, peelingleri ve maskeleri mucizevi etkiler yaratırken bu trend gittikçe herkesin ilgisini çekmeye başladı. 

Özellikle gençleştirici, sıkılaştırıcı ve temizleme ürünlerinin öne çıktığı K-Beauty trendi, hep arzuladığınız cilde kavuşmanıza yardım ediyor. Asırlardır doğal özlü formülleri ile Asya’nın güzellik çözümleri olağanüstü sonuçlar çıkarıyor. Kısa etki süreleri ile uzun dönemli cilt sağlığına kavuşturan K-Beauty trendine ulaşmanız gün geçtikçe kolaylaşıyor. Lancome, Estee Lauder ve Clinique gibi birçok güzellik markası bu naturel formülleri ayağınıza getiriyor. Cilt tipinize ve hassasiyetine göre farklı ürünler arasından seçerek yüzünüzün temizliğini en doğru şekilde yapabilirsiniz. Işıl ışıl ve genç ciltler için Kore’ye kadar gitmenize gerek yok! En sevdiğiniz güzellik markası bile K-Beauty trendlerini kullanıyor olabilir… Fotogaleride Kore cilt bakımından ilham alan ürünleri inceleyebilirsiniz..