GÜZELLİK GÜNLÜĞÜ: MERİÇ KÜÇÜK

Maritsa olarak tanıdığımız blog dünyasının ilk ve öncü isimlerinden Meriç, güzellik konusunda tam bir guru.

ELLE Türkiye ELLE TÜRKİYE 23 Eylül 2022
GÜZELLİK GÜNLÜĞÜ: MERİÇ KÜÇÜK

Sana kendini en iyi hissettiren güzellik ritüelin nedir?


Güzellik benim için arınmayla başlıyor. Saunaya girmek bu ri­tüelin bana en iyi gelen adımı. Büyük bir bardak limonlu su ve ardından mevsime ya da döneme göre vitaminler, asitler ve yağlar­ la cildime ihtiyacı olanı vermeye çalışırım.

Cilt bakımın için günlük olarak neler yaparsın?
Önce iyi bir temizlik. Küçük yaş­ lardan bu yana akne sorunum ol­ duğu için önce cildi kurutmayan ama yağlı ciltlere uygun bir temizleme ürünü ile cildimi arındırırım. Ba­zen akneler, bazen kalan izler ya da kış aylarında ekstra nem ve dolgunluk için de takviye serumlar tercih ederim. 30 yaşım­ dan sonra yaz kış güneş koruyucu kullanmaya başladım. Umarım yeni nesil çok daha erken yaş­ ta bu alışkanlığı kazanır.

Lip Glow Oil, 589 TL, DIOR

Makyajında en çok hangi renkleri kullanıyorsun?
Doğal toprak tonları cildime ve saçlarıma en yakıştırdığım tonlar. Gözlerde bej, kahve ve kızıl tonlarını tercih ediyorum, cildimi ve du­daklarımı da açık kahve ve kiremit tonlarıyla renklendiririm. Kahvey­le doygunlaşan pembe tonları, kızılı hafifleştiren turuncu ve kiremit tonlarını parlak kırmı­zılar ekleyerek günlük modu­ma göre ayarlarım.

Enerjini ne yükseltir ve neler kendini daha iyi hissettirir?
Sanırım modumu en hızlı yükselten güneş. Açık havada yü­rüyüş yapmak kötü giden bir günün enerjisini değiştirmek için ideal. Bazen yalnız kalmak iyi gelirken bazen de sevdiğim insanlarla buluşmak ve onların desteğini almak üzerimde ge­zinen kara bulutları dağıtıyor.

Cilt ve saç bakımını evde hızlıca kendin yapmayı mı yoksa vakit ayırıp dışarıda yaptırmayı mı tercih ediyorsun?
Fırsatım varsa profesyonel destek almak çok hoşuma gidiyor. Saç­larım için 2­3 ayda profesyonel bakımın dışında kendim de evde haftalık maske ve bakımlarımı ya­ parım, bunları ihmal etmem. Cilt bakımında evde de artık birçok ko­nuda reçetem var ama akneler ve lekeler konusunda uzman desteği almayı tercih ediyorum. Böylece çok daha etkili ve hızlı bir iyileşme süreci başlıyor.

J’adore, 50 ml EDP, 1699 TL, DIORYazı: Nilay Yalçınkaya

ELLE Türkiye Şubat 2022 sayısından alınmıştır.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.