GÜZELLİK GÜNLÜĞÜ: SİBİL ÇETİNKAYA

Doğallığı ve kendine özgü cool tavırlarıyla her an etrafa pozitif enerji yayan Sibil, bu ay radarımızda.

Sana kendini en iyi hissettiren güzellik ritüelin nasıldır?
Bazı insanlar “cilt bakımı olma­dan yaşayamam” diyor ya, ben de o insanlardan biriyim. Kremsiz, se­rumsuz, mis kokulu parfümsüz bir hayat düşünemiyorum. E tabii cilt bakımına olduğu kadar saç bakı­mına da özen gösteriyorum. Çünkü saçlarım en güçlü aksesuarlarım­dan biri. Bu yüzden sürekli organik bakımlar ve keratin bakımları yap­tırıyorum. Kendimi temiz hissetti­ğim zaman güzel hissedebiliyorum diyebilirim.

Tatil çantanda olmazsa olmaz ürünlerin neler? 
Kesinlikle lip balmı, el kremi, airpods, şarj aleti, power bank ve allık. Bunlar sadece küçük el çan­tamda yer alanlar. Yanına bir de rengarenk kıyafetlerle dolu koca bir bavul ekleyebilirim.

Enerjini ne yükseltir ve neler ken­dini daha iyi hissettirir? 
Ben enerjimi insanlardan alan bi­riyim bu yüzden pozitif insanlarla zaman geçirmek enerjimi çok yük­seltiyor. Kendimi daha iyi hisset­me noktasında da spor yapmak ve özellikle dans etmek bana çok iyi gelir.

Sürekli çantanda olan, vazgeçil­mez ürünlerin neler?
Kremsiz yaşayamam! Her çantam­da ayrı bir el kremi ve lip balm bulabilirsi­niz.

En son ne aldın?
Fethiye tatilim için yazlık tulumlar, güneş koruyucu krem, crop tişörtler, Celine’den beyaz sneaker ve Bot­tega Veneta’dan renk­li terlikler ve çantalar aldım.

Makyaj stilin nasıldır ve en çok kullandı­ğın ürünler neler?
Kesinlikle no make up make up’cı­yım. Genellikle sadece maskara, ruj ve bir allıkla doğal görünümlü makyaj tercih ediyorum. Eğer şık bir yere gidiyorsam da smokey eye yaparım. Yoğun ve koyu renkli makyajlar hiç benlik değil.

Ne tarz kokuları seversin?
Çiçekli notaları seviyorum. Given­chy L’Interdit ve Giorgio Armani My Way’i çok beğeniyorum.

Sana göre güzelliğin tanımı nedir?
Doğal güzellikten yanayım. Doğal saçlar, doğal bir makyaj, bronz ten, renkli kombinler ve kocaman bir gülümsemeyle bana göre herkes çok güzeldir.


Yazı: Nilay Yalçınkaya

ELLE Türkiye Haziran 2021 sayısından alınmıştır.