GÜZELLİK GÜNLÜĞÜ: YASEMİN ŞEFKATLİ

Doğal güzelliği ve yüksek aurasıyla etkileyen Yasemin Şefkatli, ışıltısının sırlarını paylaşıyor.

Sana kendini en iyi hissettiren güzellik ritüelin nasıldır?
Sabahları ve gece yatmadan önce yüzümü temizleyip vakit buldukça nemlendiricimi sürüp yüz yogası yapmaya çalışıyorum. Sonra serum ve ardından aventurin taşıyla yüzüme masaj yapıyorum. Gerçekten çok iyi hissettiriyor.

Enerjini ne yükseltir ve neler kendini daha iyi hissettirir?
Spor yaptığımda enerjimi daha yüksek hissediyorum galiba. Hareket halinde olmak iyi geliyor açıkçası.

Yeni ürünler denemeye açık mısın? Yoksa sürekli kullandığın ürünleri mi alırsın?
Aslında cilt bakımı konusunda belirli bir rutinde belirli ürünleri kullanmayı seviyorum. Ama illa bir ürün değil iki farklı nemlendiricim, iki ayrı serumum, farklı zamanlarda kullandığım peeling maskelerim olabilir. Sadece çok sık ürün değiştirmeyi sevmiyorum. Ama cildimi de tek ürüne alıştırmıyorum.

Her an her yerde sürekli çantamdadır dediğin ürünler var mı?
Dior Addict dudak parlatıcım hep çantamdadır. Güneş kremini de eksik etmemeye çalışıyorum. Zaten onu da iki saatte bir yenilemek gerekiyor.

En son ne aldın?
En son denemek için Elizabeth Arden’in kapsül şeklindeki aydınlatıcı göz serumunu aldım. Glam Glow’un maskelerini de çok beğeniyorum. Kil maskem bitmişti tekrar ondan sipariş ettim. Ve vazgeçilmez ikonik ürünüm Creme de La Mer’den bir tane daha aldım.

Parfümde ne tarz kokuları seversin?
Genelde benzer parfümleri seviyorum. Çiçek kokululardan hoşlanıyorum. Özellikle yasemin favorim. Bu ara Chanel Gabrielle’i kullanıyorum. Çiçeksi parfümler bana hep daha temiz ve zarif geliyor.

Makyaj stilin nasıldır ve en çok kullandığın ürünler hangileridir?
Günlük hayatımda çok yoğun makyaj sevmiyorum. Yüzüme her zaman için taze ve daha aydınlık görünüm veren ürünleri tercih ediyorum. Bunun için fondöten yerine BB krem kullanıyorum. Çok daha doğal bir sonuç veriyor. Bunun dışında kapatıcı, maskara, aydınlatıcı ve biraz da allık benim için yeterlidir.

Yazı: Nilay Yalçınkaya

ELLE Türkiye Mayıs 2021 sayısından alınmıştır.