CİLT BAKIMINDA KAFEİN ETKİSİ

Cildinizin sabah kahvesi!

Güne Türk kahvesi olmadan veya bol karamelli bir latte içmeden başlayamıyorsanız, hayatınıza bir doz kafein daha ekleyeceğiniz için çok mutlu olacağınıza eminiz! Hayır, günde 5 bardak kahve içmenin sağlıklı olduğunu söylemeyeceğiz, biliyoruz hepimiz bunun gerçek olmasını isterdik… Bu sefer cilt bakım ritüellerinde kafeinin yararlarını anlatacağız. Yıllardır güzellik ürünleri içerisinde kullanılan kafein, tıpkı sizi uyandıran sabah kahvesi gibi cildinize enerji katıyor. Sabah kahvenizden aldığınız ilk yudumları düşünün, bu ritüeliniz gün boyu konsantrasyonunuzu artırıyor ve aynı zamanda ihtiyacınız olan enerjiyi sağlıyor. Kafein içerikli bakım ürünlerini de böyle düşünebilirsiniz… Birkaç damla kafeinli serum veya göz kremi belki konsantrasyonunuzu artırmıyor ama kesinlikle cildinize enerji katıyor! Vücut kremlerinden göz çevresi serumlarına kadar birçok üründe gördüğümüz kafein içeriği hakkında bilmeniz gerekenleri aşağıda görebilirsiniz…

KAFEİN NEDİR?

Evet, en temel bilgilerden başlıyoruz! Kahvenin aktif içeriği olan kafein, içildiği zaman uyarıcı bir özelliğe sahip oluyor ve ne şanslıyız ki cilde uygulandığı zaman da aynı etkiyi koruyor. Harika bir aydınlatıcı olan kafein, uzun ve verimli bir uyku kadar etkili olmasa da, cildinizi canlandırma konusunda başarılı. Kahve çekirdekleri yağındaki içerikler tıpkı kafein gibi birçok güzellik markasının tercihleri arasında. 

KAFEİNİN CİLDE FAYDALARI NEDİR?

Cildinizin kan dolaşımını hızlandıran kafein, göz altı şişliklerini azaltıyor. Kan dolaşımını hızlandırdığı için cildinize ışıltı katan kafein içerikli ürünler genelde yüz kremi veya göz çevresi serumu formunda görülüyor. Kozmetik içerikler arasında selülite iyi gelen içerikler arasında olan kafein, hızlanan kan dolaşımı ile ciltteki yağı, yağ asitlerine dönüştürebiliyor. Bu nedenle vücut kremlerinde de gördüğümüz kafein, sıkılaştırıcı kremlerde de görülebiliyor. Modunuzu ve cilt aydınlığınızı eş zamanlı olarak yükseltebilen kafein, antioksidan içerikleri ile ince çizgi ve kırışıklık gibi problemlerinize de çözüm oluyor. Klasik kahve çekirdeklerinin yanı sıra yeşil kahve çekirdeği yağı içeriğindeki amino asitler ile doğal kolajen üretimini destekliyor. 

KAFEİN İÇERİKLİ CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ NASIL KULLANILMALI?

Birçok içerik gibi kafein de tüm problemlerinizi anında ortadan kaldırmıyor ancak uzun dönemli bir gelişmeye katkıda bulunuyor. Özellikle farklı içerikler ile bir araya gelince daha etkili olan kafeini, farklı serumlarınız veya kremleriniz ile bir araya getirebilirsiniz. Ginseng ile bir araya geldiği zaman cildinize enerji katan ve nemlendiren kafein, aynı zamanda yüzünüze daha pürüzsüz bir görünüm katıyor. Aynı zamanda C-Vitamini ile karıştırılabilen kafein, daha aydın ve eşit bir cilt tonuna erişmenizi sağlıyor. 

Fotogaleride cildinizde sabah kahvesi etkisi yaratacak kafein içerikli ürünleri görebilirsiniz…