GWEN STEFANI’DEN YENİ MAKYAJ SERİSİ: GXVE

Ünlü makyaj markalarına, Stefani’nin eski Hollywood'dan ilham alan dokunuşu…

Kedigözü eyeliner, ikonik kırmızı dudak ve gösteriş… Stefani'nin ilk şarkı söylemesinden bu yana geçen yıllarda, kırmızı rujunun tonu hakkında ağzı sıkıydı. Ama şimdi ruj rengini paylaşmakla kalmıyor, aynı zamanda size satın alma şansı da veriyor.

Evet, doğru okudunuz. Gwen Stefani kendi makyaj serisi GXVE'yi çıkarıyor. Bu çizgi, Kaliforniya'daki çeşitli mağazalarda genç bir makyaj sanatçısıyken başlayan ve ömür boyu süren makyaj sevgisinden doğdu.

Ünlü bir güzellik markası patlamasının ortasında olduğumuz kesin! Ama Stefani hiç de acemi değil. Stefani görünüşe göre güzellik kökleriyle doğmuştu. "Müzik beklenmedik bir şeydi ama makyaj küçüklüğümden beri hep yaptığım bir şeydi. Neden bilmiyorum. Nasıl bilmiyorum ama içimde doğdu. Her zaman sevmişimdir." diyor. Yaşadığımız 90'ların güzelliği ve stil canlanması göz önüne alındığında, Stefani's ve GXVE, ünlü listesine hoş bir ek oldu.Stefani, şarkı söyleme günlerinden önce Anaheim, California'da büyürken daha önce bir alışveriş merkezi makyaj sanatçısı olarak çalıştığını söyledi. Stefani, ELLE.com'a özel olarak "İnsanlar hayatım boyunca bana 'Ne renk ruj sürüyorsun?' diye soruyorlar. Bu yüzden başlamak için bariz bir yerdi" diyor. “Kariyerim boyunca sorulan bir numaralı soru buydu… Ve insanlara asla ne renk olduğunu söylemezdim. Neden bilmiyorum ama muhtemelen bir gün bunu yapacağım anlamına geliyordu” dedi. Ayrıca güzellik markasının uzun zamandır ortaya çıktığını ve imza dudak görünümünü bu kadar uzun süre gizli tutmasının nedenlerinden biri olduğunu söyledi. Stefani sözlerine şöyle devam etti: "Makyaj konusunda benden daha özgün olmaya yaklaşabilecek başka kimse yok, çünkü tüm hayatım boyunca yaptığım şey bu."

"Bunu yapmama gerek yok. Çalışmama gerek yok. Ama arkamda bıraktığım onca nimete rağmen bu benim ödülüm" diye ekliyor. "Bu benim bir mirasa sahip olma ve amacımı inşa etme şansım. Makyajın bana bir his verdiğini biliyorum ve bu yüzden yapıyorum çünkü bunu insanlarla paylaşmak istiyorum."

Şarkıcı, tüm kariyeri boyunca kendi makyajını yaptı. Süper star, stilistler ve makyaj sanatçılarıyla çalışmıyordu. Bunun yerine röportajlar, müzik videoları ve performanslar için kendi makyajını yapmayı öğrendi. Sık sık mavi saçlardan diş tellerine kadar aşırı güzellikteki görünümleri denese de, parlak kırmızı ruju hızla onun imzası haline geldi.

"Görünüşüm her zaman eski Hollywood'dan ilham aldı: kırmızı dudaklar, mat pudra, kedi gözü, keskin kaş" diye anlatıyor. Doğal olarak, koleksiyon bu klasikleri ve daha fazlasını içeriyor. Daha da iyisi, dudak, kaş ve göz farı ürünlerinin tamamının yeniden doldurulabilir olması.

Markanın adı, Stefani'nin imzasının biçiminden ilham alıyor. GXVE; yıldızın adını sadece bir "G" ve bir "X" ile imzalaması nedeniyle "give (ver)" olarak telaffuz ediliyor. Koleksiyon, 1990'lardan ve 2000'lerin başından beri koyu kırmızı dudaklar, eyeliner ve özel kaşlardan ilham alan; hem makyaj hem de cilt bakımı dâhil olmak üzere çeşitli güzellik ürünlerini içerecek.


Seri, bir göz farı paleti, kalem eyeliner, astar ve tabii ki Stefani'nin mat, saten ve likit formülasyonlarda bulunan imza kırmızısından ilham alan ruj da dahil olmak üzere sekiz ürünle piyasaya sürülecek. Koleksiyonda dört adet göz farı dörtlü, mavi ve siyah eyeliner, her biri yedi renkte mevcut olan iki farklı kaş kalemi ve bir makyaja hazırlayıcı yüz yağı bulunacak. Hepsi, Stefani'nin moda anlayışını metalik altın vurgularla taklit eden siyah-beyaz ambalajlarda yer alıyor.

İmza görünüm için, GXVE mat, saten ve likit formatlarda çeşitli ruj formüllerini piyasaya sürecek ve bunların tümü “Orijinal Tarif” adı verilen kendine özgü kırmızı tonunda olacak.52 yaşındaki şarkıcı, büyük haberi Instagram'da 1997'de kendi makyajını yaptığı göz alıcı bir videoyla ve No Doubt'taki güzelliğinin görüntüleriyle duyurdu. Makyaj sanatçısı Kandee Johnson, Instagram duyurusuna yorum yaparak, "Hatırla, sana bir müzisyen yerine ne olurdun diye sorduğumda 'bir makyöz' demiştin."

Rock yıldızı, Ariana Grande, Selena Gomez ve Lady Gaga dahil olmak üzere kendi güzellik markalarıyla diğer kadın müzisyenlerin saflarına katılıyor.

GXVE, web sitesine göre; güzellik, kişisel bakım ve teknoloji endüstrisi girişimcileri tarafından yaratılan dönüştürücü ve sosyal açıdan bilinçli bir risk sermayesi şirketi olan New Theory Ventures'ın kurucusu ve CEO'su Nikki Eslami ile ortaklaşa faaliyete geçiyor.

GXVE'nin formülleri, 24 ila 48 dolar arasında değişen bir fiyat aralığında vegan ve zulüm içermiyor. Tüm ürünler 3 Mart'ta doğrudan tüketicilere ve sephora.com'da sunulacak. Seri, 10 Mart'ta Sephora mağazalarında da satışa sunulacak.

Etİketler