Hamilelikte Güzel Olma Kılavuzu

Evet, aynı anda hem hamile, hem de güzel olmak mümkün!

1.

ay
Neden yüzüm sivilcelerle doldu? Hamile miyim yoksa ergenlik döneminde miyim?
Bazı cilt tipleri hamilelikte yağlı olmaya eğilimlidirler.

Bu nedenle hem yüzde, hem de sırtta sivilceler çıkabilir. Ağır tedaviye ve antibiyotiğe gerek yoktur. Aktif bileşenler içeren kremler, cildin tabakalarına nüfuz ederek bebek için zehirleyici olabilir. Bu nedenle, klasik güzellik ürünleri kullanmak yerine, eczaneye gitmenizi tavsiye ederiz. Genişlemeden dolayı çizgiler oluşmadan göğüslerimin güzel görünmesini istiyorum.
Baştan çıkarıcı göğüsleriniz, hamileliğin başlangıcından sonuna kadar sürekli olarak büyüyüp neredeyse karnınıza kadar gelirler. Bu durum, cildinize üzerinde çizgiler yoluşturacak kadar çok ağırlık vermektedir. Cildi sıkı ve iyi halde tutmak için haftada bir-iki defa peeling yapın. Clarins'in Strech Mark Complete Care'ini kullanabilirsiniz. Bu yumuşak bir yapılı krem, cildin sarkmamasını ve büyürken cam gibi kırılmamasını sağlar. Göğüslerinizi rahat tutan ve gerektiğinde genişleyebilen bir sütyen edinmeyi de unutmayın.
2. ay
Sporu unutmalı mı?

Afrika dansı yapmak veya dağa tırmanmak için deliriyor musunuz? Bu konuda orta yolu bulmalısınız. Spor yapmak yasak değildir; fakat sakince ve nazikçe olmalıdır. Dalmak, dağcılık, savaş sanatları veya aerobik gibi aktiviteler tavsiye edilmez. Kendinize diğer kibar sporlardan alternatifler bulun. Yürüyüş, hafif jimnastik veya yüzme önerilir.
Yoga konusundaki bu yaygara nedir?
Hamilelikte yoga, vücudu doğuma hazırlayan, nefes almaya odaklanan, gevşeten ve esneten ideal bir antik Hint antrenmanıdır. İlk üç ayda vücuttaki değişimler yorgunluğa sebep olur; egzersizler, gevşemenizi sağlar. İkinci üç ayda, bedenin duruşu nefes alma ve kondisyon için hazırlanır. Bu sürede hareket, tansiyonunuzun düzenlenmesine ve sakinleşmenize destek verir..