HAYATA RENKLİ BAK!

Yeni kararlar aldığımız yeni yılda görünümünüzü değiştirmeye gözlerden başlayın!

Görünüşünüzü değiştirmek ve size neyin yakışacağını tekrar keşfetmek istiyorsanız kendinizi renkli lenslerin dünyasına bırakın. Deneyime ve değişikliğe açık olanlar için harika bir fırsat sağlayan kontakt lensleri ilk defa denemek zordur derler ama inanın çok sevecek ve rahat edeceksiniz. Numaralı ve numarasız renkli kontakt lensler de diğer kontakt lensler gibi göz doktoru muayenesi sonrası reçete ile optisyenlik müesseselerinden temin edilir. Bunun için ilk yapmanız gereken göz doktorunuza gidip deneme lensi uygulaması yaptırmanız. Hangi renk lensin size yakışacağını öğrenmek için de hemen www.eyecolor-test.com/tr adresine girip renginizi belirleyebilirsiniz.

GÖZLERİNİZİ YENİDEN KEŞFEDİN
Pek çok kontakt lens kullanıcısı, gözlerinin üzeri ve çevresinde kozmetik ürün kullanıyor ancak bu ürünlerin kontakt lenslere etkisi çok az dikkate alınıyor. Bununla birlikte yakın zamanda yapılan bir araştırma, el kremleri, maskaralar ve makyaj temizleyicilerin lens şekli ve optiğini değiştirerek zaman içinde lens konforu ve performansına etkide bulunabildiğini gösterdi. Waterloo Üniversitesi Kontakt Lens Araştırma Merkezi' ndeki araştırmacılar, yaygın şekilde kullanılan kozmetik ürünlerin silikon hidrojel kontakt lensler üzerindeki etkilerini ölçtüler. Araştırmacılar, test edilen ürünler arasında en çok maskaranın kontakt lens yüzeyi üzerinde biriktiğini ve kullanıcı konforunu etkilediğini gözlemlediler. En etkili temizlik olarak bilinen hidrojen peroksit içeren kontakt lens solüsyonları bile bu birikintileri yalnızca kısmen temizliyor.

KONFOR VE HİJYEN BİR ARADA
Test edilen yedi lens materyali arasında AIR OPTIX® AQUA kontakt lensler maskaradan kaynaklanan yüzey birikintilerine karşı en büyük direnci göstererek öne çıkıyor. Aynı lensler, makyaj temizleyicisine maruz kaldığında da en az yapısal değişikliğe uğruyor. Şunu da eklemeden geçmeyelim; kontakt lenslerin her birinin farklı numaraları bulunuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.