HAYATA RENKLİ BAK!

Yeni kararlar aldığımız yeni yılda görünümünüzü değiştirmeye gözlerden başlayın!

Erdem Oraylı ERDEM ORAYLI 23 Ocak 2015
HAYATA RENKLİ BAK!
Görünüşünüzü değiştirmek ve size neyin yakışacağını tekrar keşfetmek istiyorsanız kendinizi renkli lenslerin dünyasına bırakın. Deneyime ve değişikliğe açık olanlar için harika bir fırsat sağlayan kontakt lensleri ilk defa denemek zordur derler ama inanın çok sevecek ve rahat edeceksiniz. Numaralı ve numarasız renkli kontakt lensler de diğer kontakt lensler gibi göz doktoru muayenesi sonrası reçete ile optisyenlik müesseselerinden temin edilir. Bunun için ilk yapmanız gereken göz doktorunuza gidip deneme lensi uygulaması yaptırmanız. Hangi renk lensin size yakışacağını öğrenmek için de hemen www.eyecolor-test.com/tr adresine girip renginizi belirleyebilirsiniz.

GÖZLERİNİZİ YENİDEN KEŞFEDİN


Pek çok kontakt lens kullanıcısı, gözlerinin üzeri ve çevresinde kozmetik ürün kullanıyor ancak bu ürünlerin kontakt lenslere etkisi çok az dikkate alınıyor. Bununla birlikte yakın zamanda yapılan bir araştırma, el kremleri, maskaralar ve makyaj temizleyicilerin lens şekli ve optiğini değiştirerek zaman içinde lens konforu ve performansına etkide bulunabildiğini gösterdi. Waterloo Üniversitesi Kontakt Lens Araştırma Merkezi' ndeki araştırmacılar, yaygın şekilde kullanılan kozmetik ürünlerin silikon hidrojel kontakt lensler üzerindeki etkilerini ölçtüler. Araştırmacılar, test edilen ürünler arasında en çok maskaranın kontakt lens yüzeyi üzerinde biriktiğini ve kullanıcı konforunu etkilediğini gözlemlediler. En etkili temizlik olarak bilinen hidrojen peroksit içeren kontakt lens solüsyonları bile bu birikintileri yalnızca kısmen temizliyor.

KONFOR VE HİJYEN BİR ARADA


Test edilen yedi lens materyali arasında AIR OPTIX® AQUA kontakt lensler maskaradan kaynaklanan yüzey birikintilerine karşı en büyük direnci göstererek öne çıkıyor. Aynı lensler, makyaj temizleyicisine maruz kaldığında da en az yapısal değişikliğe uğruyor. Şunu da eklemeden geçmeyelim; kontakt lenslerin her birinin farklı numaraları bulunuyor.~ AIR OPTIX® COLORS'IN FARKI


Yapılan araştırmalara göre Alcon AIR OPTIX® COLORS renkli kontakt lensler birinci günden otuzuncu güne kadar sürekli konfor için benzersiz plazma yüzey teknolojisi sunuyor (1). Önde gelen renkli kontakt lenslere göre altı kata kadar daha fazla oksijen ile üstün nefes alabilirlik özelliğini sunuyor (2). Lensleri deneyen hastaların yaklaşık yüzde 90'ı renkli kontakt lensleri satın alıyorlar (3). AIR OPTIX® COLORS kullanıcılarının yüzde 80'i AIR OPTIX® COLORS'ın gün boyu konfor sağladığı görüşünde (4).

BAKIŞLAR ÖNEMLİDİR


Küçücük bir dokunuşla tüm görünümünüzü¨ değiştirmek ve bakışlarınıza derinlik kazandırmak isterseniz Alcon'un AIR OPTIX® COLORS renkli kontakt lenslerini denemek için göz doktorunuza muayene olun!

Referans: Yüksek düzeyde oksijen geçiren lensler. Dk/t = 138; -3.00D'de. Göz sağlığını etkileyen başka unsurlar bulunabilir.
AIR OPTIX® COLORS (lotraf ilcon B) kontakt lenslerle ilgili önemli bilgi: Miyopi/hipermetropi durumunda sadece günlük kullanım içindir. Kontakt lensler, kozmetik nedenlerle kullanıldığında dahi, göz sağlığı uzmanının yönlendirmesi ve gözetimi altında kullanılması gereken tıbbi ürünlerdir. Kontakt lenslerin ortak kullanımı ciddi göz sağlığı sorunlarına yol açabilir. Nadiren de olsa, kontakt lens kullanılırken ciddi göz sorunları meydana gelebilir. Rahatsızlık, hafif yanma veya batma hissi gibi yan etkiler oluşabilir. Bu sorunlardan kaçınmak için, göz doktorunuzun tavsiye ettiği lens kullanma ve değiştirme programına ve lens bakım talimatlarına uyun. Kullanım, bakım ve güvenlikle ilgili tüm bilgiler için göz doktorunuz ile görüşün.
Referanslar: 1. Eiden SB, Davis R, Bergenske P. Prospective study of lotraf ilcon B lenses comparing 2 versus 4 weeks of wear for objective and subjective measures of health, comfor t, and vision. Eye & Contact Lens. 2013;39(4):290- 294. 2. Based on the ratio of lens oxygen transmissiblities; Alcon data on file, 2013. 3. Alcon data on file, 2013. 4. Alcon data on file, 2012.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.