HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞINI CİLT BAKIMINIZA TAŞIYIN

Ufacık bir kavanozunu uzun süre kullanabildiğiniz Hindistan cevizi yağı yeni bağımlılığınız olabilir.

Son günlerin trendlerinden biri olan Hindistan cevizi yağı içerisindeki yüksek E vitamini, laurik asit ve lipidlerle hastalık tedavisinden diyetlere kadar her yerde kullanılıyor. Ama biz onu en çok cilt ve saç bakımımızda kullanmayı seviyoruz. Peki Hindistan cevizi yağını güzellik rutininize nasıl ekleyebilirsiniz? İşte birkaç öneri: 

Makyaj temizlemede kullanın


Waterproof ürünleri bile çıkarmada başarılı olan Hindistan cevizi yağından birazcık alıp pamuğun üzerine yayın ve makyajınızı silerek çıkarın. Yağlı histen kurtulmak için yıkayın ve uyumaya hazırsınız.

Nemlendirici yerine seçin


Hindistan cevizi yağı cilt için harika bir nemlendirici. Hem çok kurumuş ciltlere anında nem verebiliyor hem de kimyasallara hızlı tepki veren hassas ciltlerde bile kullanılabiliyor. Elinize birazcık Hindistan cevizi yağından alın ve ovuşturarak erimesine izin verip cildinize yedirin.

Saç bakımınızı yapın


Hem saçlarınızın sağlıklı uzaması hem de bakım yapmak için elinizde Hindistan cevizi yağını eritin ve diplerden başlayarak uçlara doğru masaj yaparak yedirin. En az yarım saat bekletip saçınızı yıkayın.

Dudaklarınıza bakım yapın


Dudak nemlendiricinizin yerini tropik kokulu bu yağ ile değiştirince dudaklarınızın bakımını en doğal yolla yapmakla kalmayacak aynı zamanda dudaklarınızı dolgunlaştıracaksınız da.

Peeling olarak kullanın


Yarım kahve fincanı kadar Hindistan cevizi yağını 2 tatlı kaşığı esmer şekerle karıştırın ve peeling hazır. 

Manikür yapın


Tırnak etlerinizi yumuşatmak, tırnaklarınızı beslemek ve ellerinizi nemlendirmek için minicik gereken şey  bir parça Hindistan cevizi yağı kullanmak. Elleriniz anında yumuşacık olacak.

Ekstra: Ketojenik beslenme için kullanın


Yeni tanıştığımız ve yağ kullanmamıza izin veren ketojenik diyet yapıyorsanız Hindistan cevizini tüketebilirsiniz. Yağı öylece yemek yerine yemeklerinize ekleyebilir ya da daha farklı olarak kahvenize ekleyebilirsiniz. Hem gerekli olan sağlıklı yağı almış hem de kahvenize mis gibi koku vermiş olursunuz.