ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

Hit besinler

Cildinizi güzelleştirin

Sağlıklı beslenme hem formumuz hem de cildimiz üzerinde etkili. İşte, cildi güzelleştiren 5 hit...

GERGİN BİR CİLT İÇİN 5 ‘HİT' BESİN

LOR PEYNİRİ

Süt asitleri hazmı kolaylaştırıyor ve vücuda adeta detoks yaptırıyor. Kısa sürede belirgin bir şekilde vücudunuzu toksinlerden arındırıcı etkisi bulunuyor. Aynı zamanda lor peyniri, içeriğindeki potasyum sayesinde vücuttaki fazla suyu atmaya yardımcı oluyor ve cildin gergin görünmesine yardımcı oluyor.

ANTEP FISTIĞI

Sert kabuğunun içindeki yeşil yemişi adeta bir enerji deposu. İçeriğindeki çinko ve oligo elementleriyle cildi korurken aynı zamanda bağ dokusunu güçlendiriyor. Doymamış yağların atılmasına yardımcı oluyor, böylelikle serbest radikaller ve yağ yakımına karşı vücudu hazırlamış oluyor. Ve yine içindeki B1 vitamini sayesinde karbondioksit metabolizmasını destekliyor.

YULAF TANELERİ

İçindeki biyotin sayesinde yulaf kusursuz bir güzellik kaynağı olarak biliniyor. B vitamini yağ metabolizmasını harekete geçiriyor ve cildin kendini yenilemesine yardımcı oluyor. Yoğun silisyum tahıla bağ dokusu liflerinin görevlerini etkili bir şekilde yapmasını sağlıyor.

KEPEKLİ PİRİNÇ

Pirinç gergin ve sıkı bir ağ dokusu için gerçekten inanılmaz bir besin. B2 vitamini vücuttaki fazla suyu alıyor ve toksinlerin atılımını hızlandırıyor. Nikotinik asit yaşlanma belirtilerini önlüyor ve hücrelerin gençliğini korumasına yardımcı oluyor. Ayrıca pirincin içindeki selenyum kolajen üretiminde önemli bir görev üstleniyor.

KIRMIZIBİBER

İçeriğindeki C vitamini öncelikle selülit oluşumunda önemli bir silah olarak karşımıza çıkıyor. Bunun en önemli nedenlerinden biri de kolajen liflerini yeniden üretiyor olmasından kaynaklanıyor. Üstelik kırmızı taze biberde bulunan C vitamini turunçgillerdekinden çok daha fazla. Biberdeki A vitaminininse büyüme hormonunu aktive edici etkisi bulunuyor.