HOLLYWOOD’U ELE GEÇİREN GÖZ MAKYAJI

Far sürmekten sıkıldıysanız bu trende bir göz atın! Ters göz makyajı olarak anılan bu yeni akım ünlülerin favorisi haline geliyor.

Bu sene monokromdan, #nomakeup’a kadar birçok makyaj trendi gördünüz.

Ünlüler, makyaj sanatçıları ile beraber çeşitli güzellik stilleri denediler, bunlardan en etkileyici olanı ters göz makyajları oldu.

 Gözlerin altına sürülen renkli göz kalemleri kırmızı halıyı ele geçirdi. Bu trendi en son Margot Robbie üzerinde deneyen makyaj sanatçısı Pati Dubroff, metalik mavi rengi ile ünlü oyuncunun gözlerini ortaya çıkardı. Bir başka tarafta Janell Monae bu trendi çok sevmişe benziyor çünkü son birkaç haftada ters göz makyajı trendini gittiği birden fazla etkinlikte kullandı.Alt göz kapaklarınıza canlı bir göz kalemi ile hızlıca sürerek ulaşabileceğiniz bu trend vaktinizi de çalmıyor! İşin püf noktası akmayan bir ürün kullanmak, yoksa üzgün bir palyaçoya dönebilirsiniz ama korkmayın ‘waterproof’ ürünler bunun için var.“Bu trendi yakalamanın anahtarı seçtiğiniz rengin makyajınızın geri kalanıyla -özellikle allığınız ve dudak renginiz ile- uyumlu olmasını sağlamak. ” Diyen ünlülerin makyaj sanatçısı Tasha Reiko-Brown’un tavsiyesini not almanızda fayda var çünkü bu trendi gittikçe daha fazla göreceğiz!.