İmkansızı başarın

Muhteşem bir cildin ipuçları

Artık biliyoruz... Güneş ve yanlış beslenme erken kırışıklık, sertleşmiş doku, kuruluk, lekelenme, kolajen kaybı, hatta cilt kanserine sebep olabiliyor. Oysa tüm bu tehlikelerden korunmak ve kusursuz bir cilde sahip olmak mümkün. 

1. Antioksidan yiyecekler tüketin: Yeterli seviyede antioksidan alımı güneşin zararlı etkilerini ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Canlı renklerdeki meyve ve sebzeler hem vitamin hem de antioksidan açısından çok zengindir ve zararlı dış etkenlere karşı cildi korur. Özellikle karadut antioksidan özelliği en yüksek meyveler arasında. Barbunya, enginar, ceviz ve fındık da önemli besin kaynakları. 

2. Ek antioksidan alın: Fazla miktarda meyve ve sebze tüketmek önemli. Fakat ağız yoluyla da ek antioksidan almakta fayda var. Uzmanlar özellikle cildin gençliğini sürdürmesinde etki gösteren glütasyon, alfa lipoik asit, C vitamini ve üzüm çekirdeği özü içeriklerini öneriyor. 

3. Hassas bir lazer uygulamasından çekinmeyin: Son dönemde değişik alanlarda pek çoğumuzun kullandığı bir tedavi yöntemi olan lazer, cildi pürüzsüzleştirme, geniş gözenekleri daraltma, kırışıklıkları azaltma ve cilt rengini dengeleme konusunda oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Ayrıca yeni geliştirilen özel lazer teknikleri eskisine oranla ciltte çok daha etkili oluyor.