İTALYA’NIN LÜKS CİLT BAKIMI MARKASI OLGACOLA MILANO ARTIK TÜRKİYE’DE

Ünlü organik, vegan anne-bebek ve saç uzmanı markasıyla tanışın.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 17 Ekim 2022
İTALYA’NIN LÜKS CİLT BAKIMI MARKASI OLGACOLA MILANO ARTIK TÜRKİYE’DE

İtalyan organik, vegan anne-bebek ve saç uzmanı markası OlgaCola Milano, botanik serumlarıyla ünlü Lonjevite’nin desteğiyle artık Türkiye’de. Aynı zamanda Lonjevite’nin İtalya distrübütörü olan OlgaCola Milano, anneleri yenilikçi bilimle üretilen, hem yetişkinlerde hem de bebeklerde gözle görülür ve somut sonuçlara işaret eden ürünleri ile Türkiye’de tanıştırıyor.Organik, lüks cilt bakımı markası OlgaCola Skincare, moda ve tasarımın başkenti İtalya Milano’da, farmakoloji ve dermatoloji alanında uzun yıllar yöneticilik deneyimine sahip Tıbbi Biyoteknoloji uzmanı Olga Cola tarafından, bebekken atopik cildi olan oğlu Luigi'den ilham alarak kuruldu.

“Kim bebeği ya da kendisi için emin olmadığı bir ürünü kullanmak ister ki?” diyor Olga Cola.


Olga Cola

Prebiyotikler ve Probiyotikler ile aşılanan bebek ürünleri
Atopiye eğilimli bebek cildini onaran bebek hattı ürünleri, en hassas ciltleri savunabilen, saf ve ultra hassas formülasyonlar, mikrobiyota dengesi üzerinde çalışan reaktiflerle üretildi.

Omega 3,6,7,9 kompleksi, Makademya Yağı, Kuşburnu Yağı ve Shea yağı gibi botanik biyoaktifler ile geliştirilen Derma Rahatlatıcı Krem, doğal tahriş ediciler nedeniyle oluşan iltihaplı cilt rahatsızlıklarını koruyan Rescue Paste-Kurtarıcı Maske, tamamen doğal ve bitkisel kaynaklı hipoalerjenik ve ultra hassas temizleyici Ultra Gentle Wash (Ultra Hafif Şampuan) iyi yaşam noktalarında annelere ulaşacak.

Yüksek performanslı yetişkin ürünleri 
Ciltte ve saçta şaşırtıcı ışıltıları ortaya çıkarmak için güçlendirilen biyo-teknolojik aktifler, iyileştirici enzimler ve prebiyotikler içeren yetişkin ürünlerinde ise odak cilt ve saç. Algler ve mikroorganizmalardan elde edilen ultra konsantre güçlendiriciler içeren yüksek teknolojili formülasyonlarla geliştirilen Glow Booster Oil (Güçlendirici Yağ), organik yağların saf konsantrasyonu ile bir uygulamadan sonra bile donuk cilt ve saçın parlamasını sağlıyor. Formülasyon, yüksek oranda onarıcı ve yenileyici bir yağ olan Tamanu yağı içeriyor. Bu özel yağ, yara izlerinin görünümünü azaltmaya, koyu lekelerin solmasına ve saçları nemlendirmeye çalışıyor. İçindeki Makademya Yağı, hem cilte hem saçta oksidatif stresi azaltarak kırışıklıkları ve yaşlılık lekelerini önlüyor.

Hyaluronik Asit, Prebiyotikler ve LumineBoost, Tamanu ve Kuşburnu Yağları gibi güçlü aktiflerin havuzu sayesinde Hyalu Radiance Cream (Kırışıklık karşıtı ve antioksaidan) krem, cildi sağlıklı ve esnek bırakırken çevresel cilt yaşlanmasına ve oksidatif strese etkili bir şekilde karşı koyuyor.

Eşsiz bitkisel kompleks, mat ve yorgun saçları nemlendirmek ve canlandırmak için uzun süren AR-GE çalışmaları sonucu geliştirilen Revitalizing Şampuan (Canlandırıcı Şampuan) saç tellerini güçlendirip kalınlaştırıyor. Prebiyotikler saç derisindeki bakterileri güçlendirerek saçı daha güçlü ve esnek hale getiriyor. Şampuanın formülü, bir uygulamadan sonra saçı gözle görülür şekilde daha kalın, ipeksi ve parlak bırakıyor.

Formüllerin arkasındaki bilim
Mikrobiyom teknolojisi
Rahatsızlığı, aşırı reaksiyonu, enfeksiyonları, akne, kepek ve pişikleri azaltmak için tüm ürünler cilt bariyerini güçlendirmek için Prebiyotikler ve Probiyotikler ile aşılandı. Cilt prebiyotikleri, faydalı probiyotikler için gıda takviyesi görevi görüyor ve doğal cilt mikro florasını artıran patentli bir süreçle çevresel stres faktörlerinden korunmaya yardımcı oluyor.

Enzimatik biyo fermente
Ürünler kimyasal çözücüler kullanmadan, yüksek biyo yararlanımı olan formlarda bitkilerden tam fitokompleksler elde edebilen patentli bir İtalyan biyoteknolojisi ile elde edildi.

Cilt lipo kurtarma kompleksi
Kullanılan fitokompleksler cildin lipidik bariyerini onarıyor, çok kuru ve reaktif cildin iyileşmesine yardımcı oluyor ve cildin bariyer işlevini destekleyen hidrolipidik tabakasını iyileştiriyor.

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.