JOJOBA YAĞININ FAYDALARINI DUYMUŞ MUYDUNUZ?

Güzelliğin yeni gözde içeriği hakkında bilmeniz gereken her şey…

Konu cilt bakımı olduğu zaman hep yeni bir ‘gözde’ içerik var. Bir aralar tek konuşabildiğimiz şey hyalüronik asitti ve şimdi günlük cilt bakım rutinimizin ayrılmaz parçası haline geldi. Şimdi ise hakkında konuşmak istediğimiz ve spot ışıkları altına aldığımız içerik jojoba yağı. Zamana karşı kendini kanıtlayan bu tarihi içerik uzun yıllardır dermatologlar tarafından kullanılıyordu… Şu sıralar ise güzellik sektörünün dikkatini üzerine çeken jojoba yağı, cilt bakım ritüellerinin yeni ve aslında oldukça eski favori içeriği oldu. Peki bu içerik neden bu kadar seviliyor? Bu sorunun cevabını ve jojoba yağı hakkında tüm detayları aşağıda görebilirsiniz…

JOJOBA YAĞI NEDİR?

İnsan vücudunda salgılanan sebuma oldukça yakın olan jojoba yağı, jojoba bitkisinin çekirdeklerini sıkarak elde ediliyor. Doğanın ne kadar mucizevi olduğunu kanıtlayan jojoba yağı, birçok yağ gibi cildin üst tabakasında kalmayıp vücudunuzun absorbe ettiği bir yağ çeşidi. 

JOJOBA YAĞI HANGİ CİLTLER İÇİN UYGUN?

Tüm cilt tiplerine uygun olan jojoba yağı özellikle hassas cildi olanların rahatlıkla kullanabileceği bir içerik. Eğer cildiniz çok hassas ise ve kullandığınız neredeyse tüm ürünlere tepki veriyorsa, jojoba yağı aradığınız içerik olabilir! Egzama veya dermatitis gibi cilt sorunları ile mücadele edenler için tavsiye edilen jojoba yağı yatıştırıcı ve iyileştirici özelliği ile öne çıkıyor. 

JOJOBA YAĞINI NERELERDE KULLANILABİLİR?

Sadece yüz bakımında değil, saçlarınızda, tırnaklarınızda hatta dudaklarınızda kullanabileceğiniz jojoba yağı, tepeden tırnağa bir bakım deneyimi sunuyor. Cildin emme hızı ile tüm vücudunuza maksimum nemlendirmeyi sağlayan jojoba yağı, saçlarınızı güçlendiriyor, tırnaklarınızın kırılmasını önlüyor ve nem kaybı yaşayan cildinize nem sağlıyor!

JOJOBA YAĞI GÖZENEKLERİ TIKIYOR MU?

Büyüyen veya tıkalı gözeneklerde yağ kullanılması tavsiye edilmiyor… Ancak jojoba yağı bu kategoriye girmiyor! Biyolojik olarak insan vücudunun salgıladığı sebuma benzediği için jojoba yağı komodojenik olmayan bir içerik olarak geçiyor. Akne şikayeti olanların da kullanabileceği jojoba yağı, anti-mikrobiyal ve antiinflamatuar özellikleri ile birçok sorunun çözümü oluyor. 

JOJOBA YAĞI FARKLI İÇERİKLER İLE BİR ARADA KULLANILABİLİR Mİ?

Oldukça güvenli bir içerik olan jojoba yağını pek çok cilt bakımı ürünü ile birleştirebilirsiniz. Hassas bir cilt yapınız olduğu için retinol kullanamıyor musunuz? Retinol içerikli ürünleri jojoba yağı ile karıştırdığınız zaman retinolün kuruluk ve imitasyon gibi yan etkileri çok daha minimale iniyor! Farklı serumlar, tonikler veya kremler ile birleştirebileceğiniz jojoba yağı cilt bakım ürünlerinin en iyi partneri diyebiliriz. 

Jojoba yağını güzellik rutininize dahile tmeye hazırsanız fotogaleride sizin için seçtiğimiz ürünleri inceleyebilirsiniz…

Etİketler