Kalite ve Teknolojinin Birleşimi

La Colline markası Türk tüketicisi bir buçuk yıl önce tanıştı.

Sadece Tekin Acar mağazalarında satılan ve TCA International Trade Corp. tarafından Türkiye'ye getirilen La Colline markasıyla Türk tüketicisi bir buçuk yıl önce tanıştı. Oysa ki firmanın geçmişi 1994 yılına dayanıyor. Markanın ürünlerinin özelliğini, firmanın geçmişini ve Türkiye'de piyasaya çıkacak yeni ürünleri keşfetmek için iki günlük bir kaçamak yaptık ve marka müdürüyle beraber üç editör Paris'e gittik.
Cildine önem verenlerin kesinlikle tercih etmesi gereken bir ürün grubuna sahip olan La Colline, İsviçreli biyolog-kozmetikçilerden oluşan ufak bir grup ile La Colline'in yenilikçi tarzına inanan birkaç yabancı yatırımcının bir araya gelmesi ile kurulmuş. Doğaya olan bağlılıkları, La Colline'nin yaratıcılarını İsviçre'nin Valais bölgesinde bulunan Alp vadilerine, buzullarla beslenen dağ akarsularına ve tepelere konuçlanmış köylere yönlendirmiş. Bölgenin özelliklerinden yola çıkılarak ürünler hazırlanmış. Yenilikçi ve etkili cilt bakım ürünleri hazırlayan La Colline, Türkçe'de “tepe” anlamına geliyor.
Bu da, bir İsviçre geleneği olan ve firmanın genel merkezi haline gelen Alpleri ve Sion nehrini anımsatıyor. La Colline Hücre Araştırma Laboratuvarları, Alp vadisinde, otlaklar ve üzüm bağlarının tam ortasında bulunuyor. Hatta İsviçre'nin kırsal bölgesinde yaşayanlar için, La Colline (tepe), huzur ve güvenliğin güçlü ve değişmez bir simgesi. Bütün dünyada saflığın limanı olarak bilinen İsviçre, ayrıca hücre alanındaki öncü çalışmaları ve cildin gençliğini koruması ile ilgili yapılan kozmetik uygulamaları ile ünlendiği için, bu bölgede yaratılan ürünler ayrı bir önem taşıyor.

GÜÇ­LÜ?İÇE­RİK:?CMA?COMP­LEX
Araştırmacı ve biyologlar metabolizmayı harekete geçirerek, cildin yaşlanmasını yavaşlatıp, önleyen yeni bir hücresel terapinin, La Colline ürünleri için de kullanılabileceğini keşfetmişler. CMA Complex (Cell Metabolism Activation Complex) adındaki bu içerik hücrelere oksijen gitmesine yardımcı olmanın yanı sıra hücresel yenilemeyi destekliyor, cilt tonundaki farklılıkları dengeliyor, nem kapasitesini geliştiriyor. La Colline'in ürün grubunda bu tarz etken maddelerin olduğunu düşünecek olursak daha genç ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için sizin yapmanız gereken tek şey var: Tekin Acar Cosmetics mağazalarına gidip ürünleri almak ve düzenli olarak kullanmaya başlamak.

İKİ YENİ ÜRÜN
La Colline Genel Müdürü Frederique Picard önümüzdeki aylarda iki yeni ürünün cilt bakım grubuna ekleneceğini anlattı. Birinci ürün Cellular Modelling Bio-Peel. Bu peeling sadece beş dakikada yeni bir deneyim, yeni bir cilt oluşturmaya yardımcı oluyor. Çok kuru ve hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olan peeling, enzimatik peeling olarak tanımlanıyor. Hücreler arası bağlantıyı kıran yağ yapısındaki ürün, yıkandığında süte dönüşüyor ve kolayca ciltten arınıyor. İkinci ürün olan Line Relief R3 ise ince çizgi ve kırışıklıkların yanı sıra derin kırışıklıklarla da savaşıyor. Protein üretimini destekleyen, hücre yenilenmesini uyaran, cilde nem ve ışıltı kazandıran bu kremin ise sabah/akşam tüm yüze ve boyuna, Cellular Matrix Repair Serum'dan sonra uygulanması gerekiyor.