KANYE WEST GÜZELLİK SEKTÖRÜNE ADIM ATIYOR!

Yeezy Beauty sezonu başlıyor!

Kardashian-Jenner ailesinin güzellik imparatorlukları Kanye West sayesinde daha da büyüyor. TMZ’nin haberine göre West, kısa bir süre önce Yeezy Beauty’nin isim haklarını aldı. Makyaj, kirpik, yüz maskesi, oje, vücut bakımı, tıraş kremleri, saç bakımı, parfüm, diş macunu hatta deodorant konularında isim hakkı alan West, güzellik ve cilt bakım sektörüne adım atıyor. 

Daha önce de 2017’de Donda Cosmetics isminin haklarını alan West, 2007’de vefat eden annesi adına bir marka kurmak istemişti. Ancak Yeezy markasından sonra, bu isimden devam etmeye karar veren Kanye West, Forbes’un 2020 için açıkladığı listede Adidas ile yaptığı işbirliği sonucunda milyarder statüsüne ulaştı. 

2017’de eşi Kanye West’in bir güzellik markası kurma söylentileri üzerine konuşan Kim Kardashian, “Bu fikrin nereden çıktığını hiç bilmiyorum. Bu gerçek değil. Böyle şeyler yapmak istediğinden hep bahsediyordu ancak henüz bir atılım yaptığını düşünmüyorum” demişti. 

Kanye West’in ailesinden Kim Kardashian ve Kylie Jenner makyaj markaları ile servetlerine servet katarken, önümüzdeki yıllarda güzellik sektörünün $805 milyar değerine ulaşması bekleniyor. Bunun yanı sıra Yeezy koleksiyonu ile Paris Moda Haftasının en çok beklenen tasarımcılarından biri haline gelen Kanye West, daha önce Nike, Louis Vuitton ve APC gibi markalarla işbirliği yapmıştı. “Yüzyılın en iyi perakende hikayelerinden biri,” olarak tanımlanan Yeezy, artık Kanye West’in müziğinden daha çok ses getirecek hale geldi!