KARLIE KLOSS PÜRÜZSÜZ CİLDİNİN SIRRINI PAYLAŞTI

Son derece sağlıklı duran cildiyle herkesi kendine hayran bırakan mankenin güzellik sırrını artık biliyoruz. Tek soru; denemeye cesaretimiz var mı?

Geçtiğimiz günlerde Victoria’s Secret defilesinde boy gösteren manken sadece mükemmel fiziğiyle değil ışıl ışıl parlayan cildiyle de herkesi kendine hayran bıraktı.

Hem pürüzsüz hem de sağlıkla parlayan cildinin sırrını merak eden çok olmuş olacak, manken birkaç gün içinde güzellik rutinini tüm takipçileriyle paylaştı.

Sadece sağlıklı beslenme ve profesyonel makyaj tekniklerinin yeterli olmadığını belirten mankenin cilt doktoru Georgia Louise, bazı mankenlerin defile gününün sabahı bile cilt bakımlarını ihmal etmediklerini söyledi.Karlie Kloss’un bakım rutini ise normalden biraz daha farklı. Manken ilk olarak 20 saniye boyunca yüzünü bir kase dolusu buzun içinde beklettiğini söyledi. Evet, kabul ediyoruz, başta kulağa korkutucu gelse de cilde parlaklık ve gerginlik verdiği su götürmez bir gerçek. Sonraki adım ise krem maskeler. Louise, herkese önce ürünleri avuç içlerimizde ısıtmamızı, sonra yüzümüze uygulamamızı öneriyor. Temizleyici ve tonikler yerine krem maskelerin çok daha etkili sonuçlar verdiğini de ekliyor. "Elinizde kalan ekstra ürünü ise yüzünüze masaj yapabilir böylelikle kan dolaşımınızı hızlandırabilir ve şişliği minimum indirebilirsiniz." diye de ekliyor. Özellikle cildinizin kış günlerinde bolca neme ihtiyacı olduğundan sırada serumlar var. Parmak uçlarınızla hafif tampon hareketler yaparak yüzünüze serumu yedirin böylelikle cilt hem neme doymuş olacak hem de kaybettiği enerjisine yeniden kavuşacak.Süper-modelin cildi her daim ışıltısını koruyor, bizce taktiklerine kulak verip, güzellik rutinini bir de biz test etmeliyiz!YAZI: Melis Bolluk.