KAŞ MAKYAJINIZI TAMAMLAYACAK 8 KAŞ KALEMİ

Kaş makyajının etkisini yakalamak için bu kalemlere göz atın.

Kaş kalemine ön yargısı olanlar el kaldırsın? Kimlerin el kaldırdığını görmek günümüz teknolojisiyle şu an bizim için pek de mümkün değil ama tahminlerimiz hiç de az kişinin olmadığı yönünde.

Oysa doğru kaş kalemi ve doğru uygulamayla kaş yapacağınız kaş makyajı, size abartılı, tüm dikkatleri kaşlara çeken bir makyaj değil, aksine doğru yüz ifadesini yakaladığınız bir görünüm verecektir.

Kaş Kalemi Nasıl Uygulanmalı?-Belirgin, kalemle çizildiği aşikar olan kaş makyajının modası neyse ki geçti. Ama yine de Kim Kardashian misali kaş şekli istiyorsanız kaşlarınızın kıvrımlarını takip ederek, hem üst hem de alttan çizgi çekin ve kaşı iç kısmına doğru, kesik uçlu bir fırçayla dağıtın.-Olabildiğince natürel kaş makyajı yapmak için kaşınızın hangi bölgelerinin doldurulmaya ihtiyacı olduğunu bulun. Kaşın iç kısımlarını doldurmak daha kolay ama başlangıç ve bitiş noktasını doldurma biraz riskli olabilir.-Kaşın çizgileri dışına çıkmayın ve bastırarak kalemi kullanmayın.-Kaş kalemini olabildiğince kaşlardaki kılları çizer gibi, aynı yönde ve ince kullanmaya çalışın. Bu sayede koyu görünüm olamayacaktır.-Kaş kalemini dağıtarak kullanmak da bir diğer yöntem. Kaşları alt çizgisinden biraz yukarıya, kaşların içinde kalacak şekilde kıvrımlara göre çizgi çekin ve fırça ile dağıtın.Kaş Kalemi Kullanmak Zararlı Mı?Bu sorunun cevabı aslında kaş kalemini nasıl kullandığınızda saklı. Kıl köklerinin ters yönüne kalemi kullanırsanız ya da kökleri hava almamacasına kapatırsanız veya makyajınızı temizlemezseniz kaş kalemi uzun vadede zararlı olacaktır.  Ama kaşların kökleriyle uyumlu kullanım yaparsanız hiçbir zararı olmayacaktır. Farklı markalardan, farklı kullanım önerileriyle, kaş kalemleri fotogaleride..