KOLAJEN VE CİLDE FAYDALARI

Kolajen sayesinde, cildiniz ışıltısıyla yıllara meydan okuyacak.

Yaş aldıkça, aynada kendimize bakarken gördüğümüz cilt kırışıklığı problemi hepimizin en yakındığı konuların başında geliyor. Özellikle son dönemde, çevremizden adını sıkça duymaya başladığımız “Kolajen” bu problemin ilk çözümü olarak görülüyor. Cerrahi bir müdahale olmaksızın, tamamen doğal yöntemler doğrultusunda cildinize ihtiyacı olan proteini yüklemek sizin gibi birçok kadının tercihi! Bunun için, kolajen hakkında bilmeniz gerekenleri bu yazıda bir araya getirdik. 

Kolajen nedir? 

Kolajen, dokulara esneklik sağlayan, eklem ve tendonları birbirine bağlayan bir proteindir. Vücudumuzda saç, eklem, kemik ve dokularda yüksek orandan bulunan bu proteinin görevine ihtiyaç duyduğumuz yer ise cildimiz. Yaşlanmaya ile birlikte, cildimizde bulunan kolajen protein üretimini azaltmaya başlıyor. Bu nedenle  cilt eski esnekliğini kaybettiğinden kırışıklık dediğimiz ince çizgiler, yüzümüzde yer ediniyor. Erkenden yol arada bunun önüne geçmek ise sizin elinizde! 

Vücudunuzun zamanla kaybettiği kolajeni tekrardan kazanmanın birkaç yolu bulunuyor. İlki, protein ağırlıklı ürün tüketim. Et, balık, yeşil sebze ve kırmızı meyveler protein değeri güçlü besinlerdir. Bu ürünlerin hayatınızda yer ediniyor olması, kolajen eksikliğini büyük oranda giderecektir. İkincisi, kolajen oranı yüksek cilt bakım ürünleri kullanmak. Işıl ışıl görünümle esnek cildinizi koruyup, çizgilerden doğal bir şekilde kurtulmak hepimizin isteği! Bu noktada, beslenmenin yanında kolajen içerikli cilt bakım ürünlerini rutininize dahil etmek, kısa sürede etkili çözüm almanızı sağlayabilir. 

Kolajen destekli ürünlerin cilde faydası nelerdir?

Cilt bakım ürünleri alırken tercihinizde dikkat etmeniz gereken, yapısındaki kolajen değeridir. Bu bakımdan zengin ürünlerle cildinizi beslemek var olan kırışıklıkları gidererek, kolajenin seviyesini arttıracaktır. Böylelikle hızlı çözüm elde etmek başvurduğumuz cerrahi operasyonlara ihtiyaç duymadan, sadece vücuda ihtiyacı olanı vermek sizi daha mutlu edecek. Ürünlerin cildiniz üzerindeki etkilerine bakacak olursak : 

  1. Cildinizin nem seviyesini arttırır.
  2. Cilde sıkılık kazandırır.
  3. Cildi yeniler. 
  4. Cilde yapısal esneklik getirir. 
  5. İnci çizgi görünümünü ortadan kaldırarak olası kırışıkları önler.


Sizin için içeriğinde kolajen bulunan 10 cilt bakım ürününü bir araya getirdik.