KOLAY EYELINER ÇEKME TEKNİKLERİ VE EYELINER ÇEŞİTLERİ

Eyeliner ile ilgili merak ettiğiniz her şey...

Eyeliner'ın büyülü etkisinden vazgeçmek imkansız. Gözleri daha iri ve kirpikleri daha yoğun göstermekle kalmayıp bakışlara anlam kazandıran bu makyaj tekniği, uyguladığın stile göre gözlerinin biçimini değiştirmene de imkan verir, ifadene romantik, buğulu, muzip ya da çarpıcı bir hava kazandırır. Hal böyle olunca renkler değişir, stil değişir ama eyeliner her zaman makyaj sezonunun trendleri arasında kendine yer bulur.

Sen de eli titremeden tek bir hareketle eyeliner çekenlere özeniyor, Yeşilçam yıldızlarının fotoğraflarına bakıp "Eyeliner nasıl çekilir? diyerek iç çekiyorsan sakın üzülme! Birkaç küçük tavsiyeye kulak verip biraz da alıştırma yaparak mükemmel biçimde eyeliner çekebilirsin. Üstelik kısa zaman içerisinde farklı kuyruk stillerini uygulayabilecek tecrübeyi kazanabilirsin.

Eyeliner Nedir? Kaç Çeşidi Vardır?

Göze boyut kazandırma amaçlı kullanılan bir makyaj ürünü olan eyeliner, genellikle gözün üst kısmının yukarıya doğru bakan kirpik dibine uygulanır. Kirpik sırasını takip ederek ince ve kalın çekilebileceğin gibi, kısa, üçgen ve uzun gibi farklı stilde kuyruklarla gözlerine daha çarpıcı bir görünüm kazandırabilirsin.

Eyeliner'ın likit, jel ve kalem gibi farklı çeşitleri bulunur. Ayrıca, kalemtıraşla açılabilen kalem görünümünde, asansörlü ya da keçe uçlu kalem formunda, farklı fırça kalınlıklarında ya da uç çeşitlerinde likit ve kutu içerisinde jel formunda eyeliner çeşitleri de var. Üstelik, simli, ışıltılı, metalik ve mat gibi farklı alternatifleri de olan eyeliner'ın sadece siyah ve kahverengi gibi klasik renkleri yok. Makyajında farklı renkleri kullanmayı seviyorsan sen de pembe, mavi, yeşil ve mor gibi renklerde eyeliner çeşitlerinden edinebilirsin.

Önce Bebek Adımları

Takdir edersin ki, eline kalemi alır almaz kusursuz bir eyeliner çekmen ve birkaç gün içerisinde eyeliner nasıl sürülür dersi verecek kıvama gelmen pek mümkün değil. Daha önce birkaç denemen olduysa ve hepsi hüsranla sonuçlandıysa sakın üzülme! Doğuştan yetenekli küçük bir azınlık haricinde, kadınların neredeyse hepsi defalarca deneyip ayna karşısında pratik yaptıktan sonra nasıl eyeliner sürüleceğini öğrenir. Ne zaman eyeliner çekmeye niyetlensen ellerin titriyor ve beklediğin görünümü bir türlü elde edemiyorsan bebek adımları atmak sana iyi gelebilir. Başlangıç aşamasında uygulayacağın teknik, gönlünce pratik yapmana, hata yapmaktan korkmadan tekniğini geliştirmene imkan tanıyacak.

Slide On Eye Pencil gibi yumuşak uçlu bir kalemle başlangıç tekniğini kolayca uygulayabilirsin. Bu kolay teknik, eyeliner sürme aşamasında kalem ya da fırçayı nasıl tutman gerektiğini sana öğretecektir. Hazırsan başlayalım:

●    Göz kapağının üstündeki kirpikleri takip ederek kalemi çek. Hata yapmaktan korkmana gerek yok, en son aşamada zaten hataları düzelteceksin. Sadece kirpik dibinde herhangi bir boşluk bırakmadığından, araları iyice doldurduğundan emin olman yeterli.

●    Kuyruk yapmak için kaşının uç noktasından gözünün kenarını takip edip burun ucunla birleşen bir çizgi hayal etmelisin. Dilersen düzgün çekmek için bu hayali çizginin tam üstüne bir kart yerleştirerek yardım alabilir, yapışkan kısmı azaltılmış bir bandı çizgiyi takip edecek şekilde yapıştırabilirsin.

●    İstediğin uzunluğa ulaştıktan sonra, gözünün orta kısmına doğru doğal bir üçgen oluşturup içini doldurarak eyeliner çekme alıştırmanı tamamlayabilirsin.

Ya Eyeliner Çekemiyorsan?

Aynaya baktığında eyeliner çekmeyi pek de beceremediğini mi fark ettin? Dert etme, sırada fazlalıklarda kurtulma ve hataları düzeltme var:

●    Bunun için göz makyajını temizlemek için kullandığın sıvı ya da krem formundaki bir ürüne ve makyaj düzeltme çubuğuna ya da pamuklu çubuğa ihtiyaç uyacaksın.

●    Çubuğun pamuk kısmını makyaj temizleme ürünüyle hafifçe ıslat.

●    Burnunu ve kaş ucunu takip eden hat doğrultusunda çubuğu gezdirerek işe başla.

●    Göz kapağının üst kısmındaki fazlalıkları ve diğer gözle olan eşitsizlikleri düzeltmen yeter. Tabii bu yöntemi, eyeliner sürmeden önce far uygulaması yapmadığın durumlarda kullanman gerektiğini unutmamalısın.

Tekniğini geliştirdikçe, standart, keçe uçlu ya da asansörlü kalem çeşitlerine geçebilir, jel ya da likit eyeliner çeşitlerinde tekniği deneyebilirsin.

Profesyonellik Seviyeni Ürün Satın Alırken Göz Önüne Al!

Her eyeliner çeşidinin yarattığı etki farklı. Buğulu bir etki yaratmayı planlıyorsan kolayca dağıtabileceğin kalem eyeliner çeşitleri kullanman önemli. Jel eyeliner çeşitleri, temiz ve doğal bir görünüm sunar. Likit eyeliner çeşitleriyse çarpıcı bir etki kazandırır. Fakat hızla kurumaları ve hataları affetmemeleri, likit eyeliner çeşitleriyle çalışmayı zorlaştırır. Keçe uçlu eyeliner kalemleri, likit eyeliner görünümünü elde edebileceğin pratik bir yöntem. Bunlar tıpkı likit eyeliner çeşitleri gibi hızla kurusa da bileğini rahatça hareket ettirdiğin için çok daha rahat uygulayabilirsin.

Super Fat Eye Maker, kalın keçe ucu ve gövdesi sayesinde başlangıç seviyesi için tercih edebileceğin en pratik ve konforlu seçeneklerden biri. Özellikle kedi gözü stilini kolayca uygulayabileceğin eyeliner çeşidi, orta ve kalın eyeliner çekmen için ideal. İncecik yumuşak ucuyla öne çıkan Epic Ink Liner Kalem Eyeliner çeşitleri, doğal ve temiz eyeliner stilinden hoşlananlar için benzersiz bir seçim. Esnek ve ince uç tasarımı ve vegan ürün formülü, henüz eyeliner çekme konusunda ustalaşmamışsan dahi incecik, yoğun ve profesyonel bir eyeliner elde etmene yardım eder. Ustalık kazandıkça yumuşak dokuda jel eyeliner ve likit eyeliner çeşitleri arasından seçim yapabilirsin.

Yardımcı Kullanmaktan Çekinme!

Eskiden, annenin hatta anneannenin gençliğinde, kusursuz bir eyelinerin tek bir hamlede çekilebileceğine inanılırdı. Elbette birçok güzellik ve makyaj efsanesi gibi, tek hamlede eyeliner çekme efsanesi de çoktan yıkıldı. Bu nedenle, adım adım ilerlemekten, destek almaktan ve yardımcı ürünler kullanmaktan çekinme.

Örneğin, elinin titremesine engel olmak ve kuyruk gibi alanlar için ihtiyaç duyduğun gücü toplamak adına dirseğini bir yere sabitleyebilirsin. Krem ya da jel eyeliner çeşitlerini, zahmetsizce uygulamak için ince ve kesik uçlu eyeliner fırçalarından faydalanabilirsin. Eyeliner sürdüğün sırada göz kapağını gerdirmen ise çok iyi bir fikir değil. Göz kapağını serbest bıraktığında doğal formuna geri döneceğinden çizmeyi arzuladığından bambaşka bir görünümle karşılaşman olası. Onu gerdirmek yerine, kendine küçük noktalar belirlemen ve onları takip etmen en doğrusu. Dilersen minik eyeliner kalemiyle göz hattını belirleyen küçük noktalar koyarak sürme işlemine başla. Sonra noktaları birleştir ve birkaç kesik çizgiyle kusursuz bir görünüm yakala. Ufak tefek hataların varsa dert etme: Göz makyajı temizleyici, makyaj düzeltme çubuğu ve kapatıcı gibi ürünlerden faydalanabilirsin.

Eyeliner kuyruğunun açısı, gözlerini aşağı dönük ve seni olduğundan büyük gösterebileceği gibi bakışlarını vurgulayabilir ve gözlerinin olduğundan büyük ve biçimli görünmesine yardım edebilir. "Önce Bebek Adımları" başlığında geçen hayali çizgiyi hatırlıyor musun? Bu çizginin fazla altını ya da üstünü baz alarak kuyruk çekersen mutsuz ya da kızgın bir ifadeye bürünebilirsin. Alt kirpik dibine ten rengi ya da beyaz göz kalemi uygulayarak daha canlı bir görünüm elde edebilir, kirpiklerinin daha yoğun görünmesini sağlamak adına üst kirpik içine siyah ya da koyu kahverengi göz kalemi uygulayabilirsin.

Mat eyeliner çeşitleri arasında bulunan Epic Black Mousse Eyeliner, yumuşak formülü sayesinde kolayca sürülen ve uygulama sonrasında hızlıca kuruyan bir alternatif. Yoğun ve ıslak eyeliner görünümü seni cezbediyor ve bu konuda biraz ustalaştığını mı düşünüyorsun? Vinyl Liquid Liner, istediğin çarpıcı etkiyi yakalamanda yardım etmeye hazır. Dilersen jel ya da likit eyeliner'larını Pro Angled Eyeliner Brush ile uygulayabilir ve profesyonel bir görünüme zahmetsizce imza atabilirsin.

Suya dayanıklı NYX COSMETICS EPIC INK LINER kalem eyeliner’ı hemen denemelisin.

Moduna, Stiline ve Kullanım  İhtiyaçlarına Cevap Veren Eyeliner Çeşitleri

Her güzelin makyaj yapışı ve makyaj stili farklı! Bu nedenle, NYX Cosmetics farklı renk, doku ve formüllerle makyaj koleksiyonlarını genişletmeyi ihmal etmiyor. Mat ve yoğun siyahtan mücevher parıltısını yansıtan renklere kadar birçok farklı alternatifi buluşturan markada, yaratıcılığını harekete geçirecek birçok alternatif var. Uygulama sonrasında yoğun pigmentleri ve kusursuz görünümleriyle öne çıkan NYX eyeliner çeşitleri, fotoğraflarınızı düzeltme ihtiyacını rafa kaldıracak. Üstelik, hayvanlar üstünde test edilmeyen vegan formüle sahip olan ürünler, cildinle dost bileşenlerle mükemmel bir görünüm yakalamanı sağlayacak.