KORUMA KALKANI: 10 GÜNEŞ KORUYUCU KREM

Zararlı güneş ışınlarına karşı cildinizi koruma altına alın!

Nemlendiriciler, anti-ageing kremler, C-Vitamin serumları ve yağlar… Cilt bakımı dolabımızdaki ürünlerin birçoğu güzellik ritüellerimizin baş kahramanları arasında. Peki ya güneş kremleri? Küçükken annelerimizin peşimizden koşturarak sürmeye çalıştığı güneş kremlerini artık pek de kullanmıyorsunuz değil mi? Ancak en az nemlendiriciler ve diğer cilt bakım ürünleri gibi güneş kremleri de rutininizin olmazsa olmazları arasında. Güneş kreminizi sadece yaz tatillerinde dolabınızın en arkasından bavulunuza asla kullanılmamak üzere atıyorsanız, cilt bakımı rutininizin acil bir değişime ihtiyacı var demektir! 

D-Vitamini için güneş görmek tavsiye edilirken güneşin zararlı ışınlarını unutmamak gerekiyor. Zararlı UVA/UVB ışınları cildinizde birçok soruna yol açabiliyor, bunların en çok öne çıkanı ise erken yaşlanma belirtileri ve cilt lekeleri. UVA ışınları çoğunlukla cilt yaşlanmasına sebep oluyor. İnce çizgiler, kırışıklıklar ve lekeler oluşturan UVA ışınları camdan geçebiliyor bu da evde ve arabada da aynı etkiye maruz kaldığınız anlamına geliyor. UVB ışınları ise genelde güneş yanıklarına sebep oluyor. UVA ışınlarının aksine camdan geçemeyen UVB ışınlarına, dışarıdayken maruz kalınıyor. 

Cilt tonunuz veya yaşınız fark etmeden, hem UVA hem de UVB ışınları kanserojen maddeler arasında yer alıyor. Kısacası cildinizin sağlığı ve güvenliği için güneş kremi şart! Üstelik doğru güneş koruyucu ile anti-ageing kremlerini başlama sürenizi oldukça erteleyebilirsiniz! Güneş kremi sürmenin yeri ve zamanı yok. Bulutlu havalarda bile zararlı güneş ışınlarının %80’i cildinize ulaşabiliyor. Bu nedenle güneş koruyucu kremler cilt bakımı koleksiyonunuzun temel taşlarından birini oluşturuyor. Eğer güneş kreminden kaçmamanız konusunda sizi ikna edebildiysek fotogaleride güneş koruyucu bakım ürünlerini inceleyebilirsiniz...

Etİketler