KIŞ BAKIMI: KURU CİLTLERE ÖZEL 15 FONDÖTEN

Kış aylarında kuruyan ciltlere uygun nemlendiriciyi bulduktan sonra sıra makyajda. Nemli bir cilt için 15 fondöten…

Her sezon gardırobumuzda kışlıklar ve yazlıklar arasında değişim yaparken, aynı uygulamayı cilt bakım koleksiyonumuzda da yapıyoruz. Yaz aylarında daha hafif formüllü makyaj ürünleri tercih ederken, kış aylarında ise daha yoğun ve besleyici ürünlere yöneliyoruz. Kış aylarında kuruyan, çatlayan ve diğer mevsimlere göre daha hassas olan cildiniz için doğru fondöten formülünü bulmak zor olabiliyor. Ancak biz sizin için araştırmayı kolaylaştırdık! Özellikle kuru bir cilt yapınız varsa kış ayları cildiniz için pek de ‘sevimli’ olmayabilir. Bir de sıcak duşlar ve çevresel faktörler eklendiği zaman cildiniz çok daha hassas bir hal alıyorsa merak etmeyin! Artık makyaj ve cilt bakımını bir arada sunan birçok opsiyon var.

Nemlendirici yüz maskeleri, yağlı kremleri ve yoğun serumları sabah veya gece bakım ritüellerimizde kullanıyoruz. Peki ya gün boyunca cildimiz için ne yapabiliriz? Tıpkı yaz aylarında kullandığımız renkli nemlendiriciler veya SPF özellikli fondötenler gibi kış aylarında da besleyici formüllü fondötenler öne çıkıyor. Cildinizi pürüzsüzleştirirken aynı zamanda nemlendiren fondötenler, pul pul dökülen görünümü ortadan kaldırıyor. Serum özellikleri ile sağlıklı bir dokunuş yapan kış fondötenleri, sabah ve akşam bakım rutinlerinizin arasında cildinizi korumayı hedefliyor. 

Vitaminler, mineraller ve antioksidanlar ile zenginleştirilen bakım etkili fondötenleri görmek için fotogaleriye göz atabilirsiniz…

Etİketler