Kusursuz ve kolay makyaj

German Moyano'dan pratik öneriler

Lancome'un Uluslararası Makyaj Eğitim Direktörü German Moyano ilk kez Türkiye'ye geldi. Birçok ünlü starla çalışan Arjantin asıllı Moyano, Lancome uzmanlarının eğitimiyle de ilgileniyor. Biz de ona, kusursuz makyajı daha pratik yollarla nasıl uygulayabileceğimizi sorduk. İşin uzmanından öneriler röportajımızda.


Sonbahar-kış sezonundaki favori makyaj trendleriniz neler? Evde en kolay hangisini uygulayabiliriz?
- Bu sezon favorim koyu renkler. Bordo, siyah ve dudaklarda kırmızı. En iyi sonucu almak için ürünleri azar azar kullanın ve parmak ya da fırça yardımıyla dağıtın. Mesela gözlerde koyu renkleri kirpiklerin hemen üstüne uyguluyorum ve fırçayla yukarı doğru dağıtarak degradeli bir görünüm elde ediyorum. Dudaklara ise kırmızıyı parmaklarla uyguluyorum. Genç görünüm için dudak kalemi kullanmayın.

Sadece üç ürünle mükemmel görünmek için neler yapmalıyız?
- Rujunuzu parmaklarınızla uygulayın. Aynı ruju elmacık kemiklerinize sürün. Daha sonra pudrayla onları düzeltin ve gözleri açmak için de Lancome Hypnose maskarayı kullanın. Yani, ruj, pudra ve maskaranın çantanızda olması yeter!

Profesyonel değilseniz, en zoru göz makyajını uygulamak. Bize kolayca nasıl yapacağımızı anlatabilir misiniz? 
- Kesinlikle doğru. Burada önemli olan kullandığınız ürünün miktarı. Az bir miktarı uyguladıktan sonra fırçayla dağıtın. 
Öncelikle göz kapağınıza açık tonda bir baz uygulayın. Koyu renkleri dıştan içeri doğru sürün. Dumanlı bir göz makyajı elde etmek isterseniz, kirpik diplerinize göz kalemi ya da farla koyu bir çizgi çekin. Onları fırçayla dağıtarak kusursuz bir görünüme ulaşabilirsiniz. 

Eyeliner'ımızı akmadan daha uzun süre kullanmamız için bir sırrınız var mı?
- Likit eyeliner kullanırsanız, daha kalıcı bir sonuç elde edersiniz. Eğer kalem kullanıyorsanız, üstünden aynı renk farı ince bir şekilde geçerek onun kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Farın pudralı dokusu, kalemin kremli dokusunu sabitleyecektir.

Allık bize daha sağlıklı ve mutlu bir görünüm kazandırıyor. Mükemmel allık uygulamasının adımları neler?
- Fırçanızla rengi alın ve pütür pütür olmaması için önce elinize sürün. Ardından yanaklarınızın ortasından dairesel hareketlerle uygulamaya başlayın ve dağıtın. Bir sonraki uygulamada daha büyük daireler çizin. Böylelikle doğal ve sağlıklı görünürsünüz.


* German Moyano'yla gerçekleştirdiğimiz çekimi, aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.