Lekesiz bir cilt için ipuçları

İşte lekesiz, aydınlık ve ışıltılı bir cilde sahip olmanız için uzmanlardan özel


  • Alerji testinden geçmiş, parfümsüz cilt bakım ve makyaj ürünlerini tercih edin. Çünkü parfüm ciltte hassasiyete neden olabiliyor. Bu da koyu leke oluşumunu tetikliyor.

  • Cildinize karşı nazik davranın. Hassasiyet ciltte lekelere neden olan ana etkendir. Cildinizi yatıştırmak ve bakım yapmak için özel formüle sahip, hassas içerikli ürünleri seçin.

  • Ciltteki fazla pigmentlerden arınmak için, hassas formüle sahip ürünlerle düzenli arındırma yapın.

  • Korumasız dışarı çıkmayın. Güneş hasarı, lekelere sebep olan ana etkenlerden biridir. Arabada ya da dışarıda spor yaparken bilmeden maruz kalınan ışınlar bile güneş hasarına sebep oluyor. Günlük bakımınız için en azından SPF 15 koruma faktörüne sahip ürünleri tercih edin.  

  • Cilt renginize yakın bir kapatıcı kullanın. Cildinizden daha açık tonda kapatıcı kullanmanızı öneren ipuçlarını unutun. Daha açık renk kapatıcı kullanmak sadece pürüzlerin daha görünür olmasını sağlıyor.

Çok fazla kapatıcı sürmeyin. Kapatıcıyı fırça veya parmak uçlarınızla, ince katmanlar halinde uygulayın. Uygulamadan sonra en üste toz bir pudra sürün.

Eğer cildinizdeki lekelerde veya çillerde aşırı bir artış görürseniz mutlaka dermatoloğunuza danışın.

Cildinizde lekelenme varsa “ten rengi” makyaj trendinden kaçının, çünkü bu cilt tonunuzun daha görünür olmasına neden olur. Onun yerine gözlerinizi veya dudaklarınızı makyajınızın odak noktası haline getirip, ilgiyi belli bir bölgeye yoğunlaştırın.

Etİketler