L’OCCITANE’DAN SELÜLİTLERE KARŞI YENİ ENGİNARLI SERİ

L’Occitane araştırmacıları, enginarın selüliti yok ettiğini keşfetti.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 07 Mart 2023
L’OCCITANE’DAN SELÜLİTLERE KARŞI YENİ ENGİNARLI SERİ

Efsanelerden, lokman hekim reçetelerinden ilham alan L’Occitane, pişmiş enginar suyunun, toksin atıcı, arındırıcı ve vücudu hafifleten özelliklerini keşfetti. Uzun yıllar süren AR-GE sonrası üretilen Artichoke peeling ve masaj kremi, dünya ile aynı anda Türkiye’ye geldi.L’Occitane’ın 2023 yazına bir tür hediyesi kabul edebileceğimiz, çok iddialı oldukları Artichoke peeling ve masaj kremi, kullanıcı yorumlarına göre sadece 28 günde etkisini gösteriyor ve bacakları adeta yeniden yapılandırıyor.

İçten dışa vücut bakımı…
Hareketsiz bir yaşam tarzı ve hormon değişiklikleri, kan dolaşımını yavaşlatabilir. Bu da bacaklarda ağırlık ve şişlik hissine, sıkılık kaybına ve selülite yol açabilir. Sabahları güne başlarken hissettiğimiz hafifliği günün sonunda kaybetmeye başlarız. Bu durum, aynı zamanda kılcal kan dolaşımının da etkilenmesine neden olur ve sonucunda portakal kabuğu gibi bir görünüm bacaklara yerleşir ve sonunda vücut sıkılığını kaybeder. L’Occitane’ın enginarlı masaj kremi nemlendirme için duş ve peeling sonrası mikrosirkülasyonu uyaran hafif bir masajla uygulanır ve etkilerini hızlıca görebileceğiniz elastikiyet ve sıkılaşma süreci başlar.

Yeniden hafifleyin!
L’Occitane araştırmacılarının söylemi bu noktada önemli; “Bütünsel güzelliğin sırrını arayanlar için yeni vücut bakım koleksiyonumuz Artichoke, gözle görünenin ötesinde kişinin kendisini yeniden tanımlayabileceği bir vücut bakımı sunuyor.”

L’Occitane’ın çiftçi desteği
Enginar organik olarak, ESAT (Etablissement et Services d'Aide par le Travail / Fransız Destek ve Çalışma Yardımı Kuruluşu) bünyesindeki çiftçiler tarafından sürdürülebilir bir şekilde yetiştirilmektedir ve tüm tedarik onlardan yapılıyor.

Enginar hakkında…
Enginar, polifenol (antioksidant) ve inülin (prebiyotik bir lif) bakımından zengindir. Yağ parçalama, idrar söktürme ve kolesterolle savaşma özellikleri ile bilinir. L’Occitane, detoks etkisine sahip bu süper gıdanın kozmetikte kullanımını sağlamak için, tedavi edici özellikleriyle bilinen yapraklarına odaklandı. Uzun yıllarını araştırmaya, denemeye, laboratuvarda in vitro testler yapmaya ve sonuçlara göre parametreleri güncelleyip yeniden araştırmaya ve denemeye ayırdı. Ve sonunda çıkan sonuçlar gerçekten çok tatmin ediciydi; enginar mikro kan dolaşımını tetiklemek için tek kelimeyle mükemmeldi.

In vitro testler enginar özünün; kılcal damarların çalışmasını tetiklediğini ve cildin sıkılığını x2 kat arttırdığını gösterdi. Yağ hücrelerinin geçirgenliği ise yüzde 60 oranında azaldı.


Adım 1
Isıtın ve aktive edin

Artichoke vücut peelingini avcunuzun arasında ısıtın ve etkinleştirin. Islak bacaklarınıza masajla uygulayın, sonra yıkayın. Bu enginar özlü cilt peelingi, ölü deriyi arındırmaya ve cildi yenilemeye yardımcı oluyor. Ardından uygulanacak masaj kreminin etkinliği artıyor.
Fiyat: Artichoke Body Scrub 200 ML - 935 TL

Adım 2
Yenileme ve sıkılaştırma
 
Enginar özlü masaj kremi, cildi yoğun bir şekilde nemlendirirken, sıkılaştırıyor ve besliyor. Ödemden dolayı şişen bacakları rahatlatıyor ve hafifletiyor. Gua Sha masaj aleti ile birlikte kullanıldığında, daha derin etkili bir masajla ve kılcal kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı oluyor. Gua Sha kremin etkinliği artırıyor. Kullanıcıların yüzde100’ü ürünün yalnızca bir aylık kullanımdan sonra bacaklarındaki ödemin azaldığını ve ciltlerinnin sıkılaştığını belirtmiştir.

Fiyat: Artichoke Massage Cream 200 ML – 1145 TL


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.