L’OCCITANE’IN YILBAŞI DÜNYASINDA DUYUSAL SÜRPRİZLER VAR

Bu yılbaşı L’Occitane’da biraz sihir, sürprizler ve gizli tarifler var…

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 10 Kasım 2022
L’OCCITANE’IN YILBAŞI DÜNYASINDA DUYUSAL SÜRPRİZLER VAR

L’Occitane’ın efsanevi yılbaşı koleksiyonu ve hediye seçenekleri, sizi doğanın büyüsünü keşfetme yolculuğuna çıkaracak. Bu yıl, çocukluğunu Güney Afrika’da yaşayan, İtalyan ve Japon tasarımlarından etkilenerek, her dönem farklı kültürlerden ilham alan ünlü Fransız tasarımcı Eva Offredo'nun büyüleyici illüstrasyonları L’Occitane’ın yeni yıl koleksiyonuna hayat verdi.Herkesi kutlama havasına sokmak için en anlamlı hediyeler L’Occitane’da..

İlhamını doğadan alan L’Occitane, yılbaşı koleksiyonunda da değişimi geliştirmeyi hedefleyerek değerlerinin altını çiziyor. Marka, yeni yıl koleksiyonunda atık ve karbon ayak izini azaltmanın önemini eylemleri ile vurguluyor.

Ornament - yılbaşı süslerinde metal kutulardan yüzde yüz 100 kartona geçerek karbon ayak izini azaltıyor. Yılbaşı koleksiyonlarındaki ürün ambalajlarında geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir malzemeler kullanıldı.

Hediye kutuları, sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen kartonlardan tasarlandı. Kadınları güçlendirmeye verdiği önem ile günümüzde 42.600 kadını destekleyen marka, Burkina Faso’lu kadınlardan sadece yılbaşı koleksiyonu için 18 ton Shea Yağı tedariği sağladı. Ustalığa Saygı değeri taşıyan koleksiyonda Eva Offredo'nun eğlenceli tasarımları ile sergilediği iş birliği ile bu yıl da en anlamlı yeni yıl hediyeleri L’Occitane’da!

Shea Golden Latte
Sıcak ve Baharatlı

L'Occitane'ın yeni, sınırlı sayıda üretilen Shea Golden Latte Koleksiyonu, soğuk bir kış gününde kendinizi şımartmak için güzelce çırpılmış bir dokuya sahip lüks, sıcak ve kremsi bir koku. Ayurvedik uygulamada doğal koruyucu özellikleri nedeniyle yaygın olarak kullanılan zerdeçal kökü ve baharatla hassas bir şekilde kokulandırıldı. Ayrıca gurme altın latte ile harmanlanmış turunçgiller, baharatlı zerdeçal ve duyusal yumuşak mimoza notalarına sahip.

Shea Green Chesnut
Odunsu ve Yeşil

Serin bir kış yürüyüşünün ardından ateşin yanında bir battaniyeye sarılmış gibi, yeni sınırlı sayıda Shea Green Chestnut koleksiyonu zevk vermek için tasarlandı. Isıtıcı kestane kokusu cildinizi tüm kış boyunca yoğun bir şekilde beslemek ve hoş kokulu tutmak için tatlı vanilyaya eşlik ediyor.Verbena & Mandarin
Işıltılı ve Rahatlatıcı

Sınırlı sayıda üretilen Verbena Mandarin yeniden geri dönüyor. Kış mandalinası ve odunsu kokuların keskin notalarını içinize çekin. Provence’da sıcacık bir şömineye atılan narenciye kabuğunun kokusunu hayal edin.


Tazelik Artırıcı Rose & Pear
Beklenmedik Karşılaşma

Centifolia Rose karışımı ile kendinizi beklenmedik bir karşılaşmaya hazırlayın! Yumuşacık yaprakları ile gülün kendine has kokusu, gevrek Fransız organik armudunun sulu  ve iştah açan kokusunu bir arada  hayal edin. Kakulenin tazeliği ve beyaz miskin rahatlatıcı özelliği ile bu koku tam size göre.

L’Occitane’dan Küçük Sürpriz Kutular
L’Occitane’ın seyahat boy ürünlerinden oluşan, rengarenk minik kutularında bekleyen bu kahramanlar,  şanslı alıcılarını aniden şaşırtabilirler. Yılbaşının renkli hediye kutuları, süs eşyaları, kremler ve çok daha fazlası. Herkes için en farklı hediye kurguları ve en anlamlı hediye seçenekleri… Beklenmedik hediyeler asla hayal kırıklığına uğratamaz.L’Occitane Advent Calendar
L'Occitane’ın klasik yılbaşı takvimi, her gün merak uyandırmak için Eva Offredo tarafından sevgiyle resmedilen, 4 mevsimi tasvir eden güzel bir kutuda 24 muhteşem sürprizden oluşan geniş bir yelpaze sunuyor. L'Occitane favorilerinden oluşan zengin bir seçkiyle dolu bu takvim, bir arkadaş veya sevilen biri için harika bir hediye. Bu yılbaşı takvimi, sıfır plastik ve yüzde 100 geri dönüştürülebilir kartondur.L’Occitane 2023 manifestosu
Görmek yetmez dikkatlice bakma zamanı! Doğa ilham kaynağımızın, hazinelerimizin, harikalarımızın kaynağıdır. Biz ona bakarsak o da bize bakar. Ama çok fazla kişi çok uzun süre çok az özen gösterdi ve şimdi mucizeler sonsuza dek yok olma tehlikesiyle karşı karşıya.

Bu yüzden değişimi geliştirmeliyiz. Başladığımızdan beri doğa ile sessizce saygı ve özenle çalıştık. Şimdi, onun için yüksek sesle savaşma zamanı geldi.

Artık amaç sadece toprağı sürdürmek değil, ekosistemleri yeniden oluşturmak. Sadece bitki yetiştirmek değil, aynı zamanda bir felsefe geliştirmek gerekiyor. Doğanın hikayesinin gidişatını değiştirmeye yardım etmeliyiz. Bu yüzden herkese sesleniyoruz; Hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız. Çünkü doğanın hikâyesi bize ait.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.