MAKYAJ FIRÇALARI 101: HANGİSİ NASIL SEÇİLMELİ, NASIL KULLANILMALI?

Makyaj fırçalarınızı seçerken muamma yaşıyorsanız, okumaya devam edin.

Makyaj yaparken fırça kullanmayı reddedenler, onun yerine sünger ya da parmaklarını kullanmayı tercih edenler kesinlikle çok şey kaçırıyor, hatta makyajın daha kusursuz görünmesini ‘kendi elleriyle’ engelliyor.

Makyajın cilde daha iyi yedirilmesi, renklerin daha güzel görünmesi ve kesinlikle abartı, maske gibi durmayan doğal bir görüntü için fırçaların inanılmaz faydası oluyor.

Hatta makyaja profesyonel dokunuş katıyor.Düzenli olarak temizleyerek bakterilerden uzak tuttuğunuz makyaj fırçalarına minicik bir yatırım yapmak gerekse de, makyaj çantanızdaki ürünler değişse bile fırçalar uzun yıllar sizinle kalabiliyor. Önemli olan kendi makyaj yapma tarzınıza uygun fırçayı bulmanız. Doğru makyaj malzemesi için doğru fırçayı bulduğunuzda ve bunu doğru teknikle uyguladığınızda makyajınızın profesyonel ellerden çıkmış gibi görünmesi çok doğal. Cildinize baz ya da fondöten gibi ürünler uygulamak için ayrı, pudra, allık kullanmak için ayrı göz ve dudak makyajınız içinse çok daha farklı fırçalara ihtiyacınız var. Hangisini seçmeniz gerektiği konusunda da kararsız kalıyorsanız foto galeride güzel bir rehber var.Makyaj fırçalarını nasıl temizlemek gerektiğini okumak için de bu yazımıza göz atabilirsiniz. .