MAKYAJ SIRLARI

Dünyaca ünlü bir makyaj artisti olan Elif Girgin'den sezon makyajının sırları...

Hollywood yıldızlarını ve birçok ünlü ismi sihirli parmaklarıyla güzelleştiren makyaj artisti Elif Girgin, Bebek'te açtığı makyaj stüdyosu ‘Powder Room' da en keyifli sırlarını bizimle paylaştı.

Dünyaca ünlü bir makyaj artisti olan Elif Girgin, birçok ünlü isimle tanışma ve çalışma fırsatı bulmuş. Şimdi de tecrübelerini düzenlediği eğitim ve workshop'larla bu işin meraklılarına stüdyosunda aktarıyor.

Elif Girgin “doğru” makyajın püf noktalarını anlatıyor: “Makyajı temelde daha canlı ve iyi görünmek, sonrasında stilimizi güçlendirmek için yapıyoruz. Düşlediğimiz görüntüyü tamamlayacak, bizi doğru ifade edebilecek bir seçim yapılmalı.”

Elif Girgin' e göre en pratik çözüm, ruj ve maskara çifti. Teninize uygun renkte seçilerek göz altlarına sürülen kapatıcı ve kaz ayakları bölgesine uygulanan hafif bir aydınlatmayla gözlerin daha iri görünmesi sağlanabilir.

Peki, 2014-15 kış makyaj trendleri neler? Girgin, “Genelde tek elemente ağırlık veriliyor. Mesela, cesur dudak, renkli eyeliner, gösterişli kirpikler ama hiçbiri bir arada değil. Bu kış frapan değil daha cool bir kadın görüyoruz” diyor.