MAKYAJ SIRLARI

Dünyaca ünlü bir makyaj artisti olan Elif Girgin'den sezon makyajının sırları...

ELLE Online Editor ELLE ONLİNE EDİTOR 20 Ocak 2015
MAKYAJ SIRLARI
Hollywood yıldızlarını ve birçok ünlü ismi sihirli parmaklarıyla güzelleştiren makyaj artisti Elif Girgin, Bebek'te açtığı makyaj stüdyosu ‘ Powder Room' da en keyifli sırlarını bizimle paylaştı.

Dünyaca ünlü bir makyaj artisti olan Elif Girgin, birçok ünlü isimle tanışma ve çalışma fırsatı bulmuş. Şimdi de tecrübelerini düzenlediği eğitim ve workshop'larla bu işin meraklılarına stüdyosunda aktarıyor.

Elif Girgin “doğru” makyajın püf noktalarını anlatıyor: “Makyajı temelde daha canlı ve iyi görünmek, sonrasında stilimizi güçlendirmek için yapıyoruz. Düşlediğimiz görüntüyü tamamlayacak, bizi doğru ifade edebilecek bir seçim yapılmalı.”Elif Girgin' e göre en pratik çözüm, ruj ve maskara çifti. Teninize uygun renkte seçilerek göz altlarına sürülen kapatıcı ve kaz ayakları bölgesine uygulanan hafif bir aydınlatmayla gözlerin daha iri görünmesi sağlanabilir.

Peki, 2014-15 kış makyaj trendleri neler? Girgin, “Genelde tek elemente ağırlık veriliyor. Mesela, cesur dudak, renkli eyeliner, gösterişli kirpikler ama hiçbiri bir arada değil. Bu kış frapan değil daha cool bir kadın görüyoruz” diyor.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.