MAKYAJ TEMİZLEYİCİ YAĞLAR HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

En inatçı makyajı bile çıkarabilen güzellik mucizesi…

Senaryoyu çok iyi biliyorsunuz: akmayacak kalıcı ve su geçirmez bir maskara sürüyoruz ve akşam cilt bakım rutinimiz kabusa dönüşüyor. Suya dayanıklı makyaj ürünlerini çok seviyoruz, özellikle nemli ve sıcak yaz günlerinde, kalıcılığını koruyan rujlar, fondötenler ve kapatıcılar harika oluyor. Ancak iş makyajı çıkarmaya gelince, büyük bir pişmanlık duyuyoruz. Tüm makyajı çıkarmadan kafamızı yastığa rahat bir şekilde koyamazken, akşam bakım rutinimiz uzadıkça uzuyor. Eğer cilt bakım ritüelinizin birçok adımı varsa bu süreç daha da can sıkıcı bir hale geliyor. Ama çok güzel bir haberimiz var! Ne cilt bakım rutininizden ne de suya dayanıklı makyaj ürünlerinden vazgeçmek zorunda değilsiniz. Nasıl mı? Temizleyici yağlar ile…

TEMİZLEYİCİ YAĞLAR NASIL ÇALIŞIYOR?

Ciltteki inatçı makyajı, kiri, fazla sebumu ve pürüzsüzlükleri tek bir dokunuş ile gideren doğal yağlar aynı zamanda cildinizi nemlendiriyor. Yağlı bir cilt yapınız varsa dahi bu temizleyici yağları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cildinizi kurutmadan temizleyen bu yağlar, yüzünüzdeki sebum oranlarını dengelemeye yardım ediyor. 

AKNEYE YATKIN CİLTLERDE TEMİZLEYİCİ YAĞLAR KULLANILABİLİR Mİ?

Akneye yatkın bir cilt yapınız varsa yağ kullanmak kulağa pek de mantıklı gelmiyor olabilir. Yağ bazlı bu temizleyiciler, cildinizdeki sebumu artırmak yerine kir ile birlikte temizleyerek cilt bariyerlerinizi güçlendiriyor. Gözenekleri tıkamayan ve aslında cilt dengelerini kontrol altına alan temizleyici yağları rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

CİLT TEMİZLEME YAĞLARI NASIL KULLANILMALI?

Sabun ve köpüren temizleyicilerin aksine yüzünüzdeki makyaj ve kir kalıntılarını temizleyen yağlar, cildinizin doğal nemini korumasını sağlıyor. Bu yağları kullanmadan önce K-Beauty ritüellerinden esinlenerek yüzünüze 20 saniye boyunca sıcak ve nemli bir havlu tutun. Bu şekilde yüzünüzdeki makyaj ve kir eriyerek daha kolay çıkabiliyor. Daha sonra temizleme yağları ile cildinize masaj yapın ve yüzünüzü temiz ve nemli bir havlu ile silin. İşte bu kadar! En inatçı makyajınızı bile zahmetsizce çıkarabilirsiniz. 

Makyaj çıkarma rutininizi kısaltmak için fotogaleride sizin için seçtiğimiz temizleme yağlarını inceleyebilirsiniz…