MAKYAJDA YENİ ÇAĞ

Sürekli gelişen ve değişen kozmetik dünyasındaki yenilikleri yakından takip etmek ve uygulamak ister misiniz? O zaman L’Oréal Paris Makyaj Tasarımcısı Ali Rıza Özdemir’e kulak verin.

Güzellik algılarımızın değiştiği bu dönemde, yeni sisteme kolayca adapte olabilmek ve trendleri yakından takip edebilmek için konuyu işin uzmanına danıştık. Sektörün en yetenekli ve başarılı makyaj artistlerinden Ali Rıza Özdemir’den dinleyelim.

Renkli kozmetik dünyasında seni en çok hangi ürünler ya da ürünlerin ne gibi özellikleri heyecanlandırıyor?

Pandemi dönemiyle birlikte makyajda gözlerin ön plana çıkmasıyla maskara çok büyük önem kazandı diyebilirim. Ben her zaman için kirpikleri daha yoğun ve hacimli gösteren maskaraları tercih ediyorum. Bu konuda L’Oréal Paris Air Volume Mega Maskara özellikleriyle beni son zamanlarda en çok heyecanlandıran ürünlerden. Çift kıllı yumuşak fırçasıyla kirpikleri kökünden yakalayarak maskarayı tüm kirpiklerinize kökten uca dağıtmaya yardımcı oluyor.

İlkbahar/Yaz 2021 makyaj trendlerinde bizi ne tarz uygulamalar ve hangi renk tonları bekliyor?

2021 bahar aylarında da her zaman olduğu gibi pürüzsüz ve aydınlık bir ten görünümü ön planda yer alıyor. Daha büyük, yuvarlak ve dikkat çekici gözler öne çıkıyor. Buna ek olarak da renkli grafik eyeliner uygulamaları bu sene yeniden trend oluyor. Farlarda mavi, lila, mor, bakır, bronz ve kiremit tonları oldukça popüler. Parlak ve canlı göz makyajlarının yine canlı renklerdeki rujlarla kombinlendiği uygulamalar mutlaka denenmeli.

Makyajın kusursuz ve net görünmesi için öncesindeki cilt bakım süreci nasıl olmalı?

Kusursuz makyaj için öncelikle pürüzsüz bir cilt görünümü yakalamalısınız. Makyaja başlamadan cildi nemlendirmek çok önemlidir. Cildinizi nemlendirdikten sonra doğru fondöten ve kapatıcıyla mükemmel görünüme bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Kusursuz bir cilt görünümü için L’Oréal Paris True Match fondöteni çok beğeniyorum. Ek olarak cildin kusursuz görünümünü korumak için hem makyaj öncesi hem de makyaj sonrası cildi temizlemenin önemini de vurgulamak isterim.

Pandemi sonrası birçoğumuzun makyaj stili de değişti. Daha doğal ve sanki makyaj yokmuş görünümü ön plana çıktı. Sen bu konuda bize tüyo verebilir misin?

Doğal görünümü korumak için, her zaman soft geçişler kullanmalısınız. Nude tonlarda makyaj yapıyorsanız, en fazla bir noktaya dikkat çekmelisiniz. Doğal bir ten makyajı ile göz, dudak, elmacık kemikleri gibi belli bir bölgeyi ön plana çıkararak yapılacak makyaj doğru bir tercih olacaktır. Finalde maskara unutulmamalı.