MAKYAJLARA IŞILTI KATMA ZAMANI: AYDINLATICILAR

Makyaj kontürlemeyi unutun. Işıltılarla makyajı değiştirmek yeni favorimiz.

Fütüristik makyaja aydınlatıcılarla adım atıyoruz! Kontürle yapılan ağır makyajların aksine daha genç, enerjik görünüme sahip aydınlatıcılar yine kontürlemenin aksine gölgeler değil aydınlık veriyor.

 Aydınlatıcılı Makyaj Nasıl Yapılır?Makyajda aydınlatıcıları kullanırken her zaman olduğu gibi cildinizi temizleyin, tonikleyin ve nemlendirin.

Baz, kapatıcı ve fondöteni sürdükten sonra aydınlatıcıyı yüzünüzdeki (aşağıda gösterilen) noktalara uygulayın. Krem aydınlatıcı üzerine toz aydınlatıcı kullanmak daha fazla ışıltıya da izin vermek demek. Eğer gece makyajında aydınlatıcıları kullanacaksanız bu yöntemi kullanabilirsiniz. İsterseniz omuzlarınıza, köprücük kemiklerinizin üzerine ve göğüs dekoltenize de uygulama yapmak da aydınlatıcılarla yakalayabileceğiniz bir diğer 'ışıltılı' detay.
Üst Resim: Sephora.comHangi Noktalara Aydınlatıcı Sürülmeli?İster kremsi isterseniz de toz aydınlatıcı seçmiş olun abartıya kaçmamanız gerekiyor. En hafif aydınlatıcı bile makyajın havasını ufak bir dokunuşla değiştirebilir. Eğer sahne ışıkları sizi beklemiyorsa aydınlatıcıyı minimumda kullanmanızda fayda var. Aydınlatıcıyı kullanmanız gereken yerler ise elmacık kemiklerinin üzeri, kaş kıvrımının hem altı hem de üstü, göz pınarları, burun, çene ve dudak üstü.Aydınlatıcı Rengi SeçimiDikkat dikkat. Eğer aydınlatıcınızın rengini ten renginize uygun seçmezseniz ışık hızıyla 80'lere dönebilirsiniz. Cilt renginizi aynı zamanda da ona uygun seçtiğiniz fondöteninizi tamamlayacak renkte aydınlatıcı seçmelisiniz. Ve eğer bronz teniniz hala sizinleyse, terakota ya da gold renkteki aydınlatıcılardan kullanmak da bir diğer alternatif. Ünlü isimlerin makyajlarında aydınlatıcıyı kullanma tarzları ve en beğenilen aydınlatıcılar fotogaleride..