MARILYN MONROE’NUN CİLT BAKIM RUTİNİ

Monroe’nun 1959’daki güzellik ritüeli Makyaj Müzesi tarafından paylaşıldı…

Marilyn Monroe’ya olan hayranlık günümüzde bile devam ediyor. Monroe’nun vefatından neredeyse 60 sene sonra bile ünlü ikonun hayatına olan merak azalmıyor. Dünyanın en güzel ve çekici kadınlarından biri olarak görülen Marilyn Monroe’nun güzellik rutinini öğrenmek ister miydiniz? Cevabınızın, yüksek sesli bir “Evet!” olduğunu duyuyoruz! Gizemli yaşantısı ile birçok prodüksiyona konu olan Marilyn Monroe’nun güzellik rutini ortaya çıktı, üstelik bazılarını günümüzde satın alabilirsiniz!Geçtiğimiz günlerde New York’taki Makyaj Müzesinin paylaşımı ile Marilyn Monroe’nun 1959 yılında uyguladığı bakımı öğrendik. Macar dermatolog Dr. Erno Laszlo’nun Monroe’ya yazdığı reçete, Makyaj Müzesinde sergileniyor. Normalde Mayıs ayında açılması beklenilen sergi, Corona Virüs salgını sebebi ile ertelenmek zorunda kaldı. Ancak müzenin kurucusu, Doreen Bloch, 1950li yıllara ait olan bazı parçaları Instagram üzerinden paylaştı, bunların arasında Marilyn Monroe’nun özel güzellik ritüeli de var!

17 Mart 1959 tarihli reçete, 1956-1961 arasında Arthur Miller ile evli olan “Marilyn Monroe Miller” adına yazılmış. Günün saatlerine göre yazılan reçetede, yatmadan önce ve etkinliklerden önce ve sonra gibi ayrımlar var. Cilt sağlığı için beslenme önerileri de bulunan reçetede Monroe’nun kuruyemiş, çikolata, zeytin, istiridye ve deniz tarağı yememesi öneriliyor. Baştan başayacak olursak Monroe’nun cilt bakım rutini sabah başlıyor. Erno Laszlo’nun ‘Active Phelityl’ sabununu kullanan Monroe'nun, yüzünü ılık su ile temizlemesi söyleniyor. Daha sonra Erno Laszlo’nun ‘Normalizer Shake-It’ adlı matlaştırıcı toniğini kullanması söylenilen Monroe, şişeyi salladıktan sonra bir pamuk yardımı ile toniği gözü dışında yüzünün geri kalanına sürüyor. Gözleri için Erno Laszlo’nun ‘pHelitone’ adlı göz kremini kullanmasını söyleyen doktor, ‘Duo-Phase’ pudrasını ile yüzüne ve boynuna sürmesini belirtiyor. Önemli etkinlikler için göz kreminden önce ‘Shake-It’ toniğini sürmesi söylenilen Monroe, kremin yoğunluğunu bir peçete yardımı ile azaltıyor ve ‘Duo-Phase’ pudrasını sürüyor. Yatmadan önce kullandığı güzellik rutininde daha detaylı olan Monroe, zeytinyağı temizliği ile başlıyor ve Erno Laszlo’nun ‘Active Phelityl’ yağını cildine sürüyor. Bunu temizledikten ve yüzünü bir havlu ile kuruladıktan sonra Erno Laszlo’nun ‘Active Phelityl’ kremini tüm yüzüne uygulaması söylenilen Monroe, bir pamuk yardımı ile yüzünü temizliyor. Daha sonra Erno Laszlo’nun ‘Controlling’ losyon toniğini uygulayan Monroe’nun yüzünü tekrar temiz bir havlu ile kurulaması ve daha sonra losyonu sadece burnuna ve çenesine uygulaması söyleniyor. 

Makyaj Müzesi'nde sergilenleri fiziksel olarak göremeseniz de Marilyn Monroe’nun neredeyse tüm güzellik ritüelini cilt bakım koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz. Makyaj Müzesinin sergisi için yeniden üretilmeye başlanılan ürünler ile beraber Monroe’nun kullandığı birçok Erno Laszlo ürününü fotogaleride görebilirsiniz...

Etİketler